Przegląd nowość w iOS 12 – powiadomienia

Łukasz Bernaczyk   18 września 2018

W tej części przeglądu nowości w iOS 12 zajmiemy się powiadomieniami. Nowa wersja systemu operacyjnego na iPhone’y i iPady wprowadza w tej kwestii dwie duże zmiany, z czego jedna była bardzo długo wyczekiwana przez użytkowników.

iOS 12 – grupowanie powiadomień

Pierwszą nowością w powiadomieniach jest wyczekiwana od dawna funkcja grupowania powiadomień.

Pozwala to na utrzymanie większego porządku na ekranie powiadomień, a co za tym idzie, nie zmusza użytkownika do przewijania wielu ekranów, by dotrzeć do wcześniejszych powiadomień.

Powiadomienia mogą być grupowane według aplikacji lub automatycznie. W przypadku tej drugiej opcji system może sam pogrupować powiadomienia, np. po temacie przychodzących maili. By rozwinąć grupę powiadomień wystarczy w nią tapnąć.

Możemy usuwać całe grupy powiadomień lub, jak wcześniej, pojedynczo (po rozwinięciu grupy).

iOS 12 – “Dostarczaj po cichu”

Drugą nowością jest opcja dostarczania powiadomień w trybie „po cichu”.

W tym trybie powiadomienia są przesyłane bezpośrednio do Centrum powiadomień, żeby nie przeszkadzać użytkownikowi. Ich nadejścia nie sygnalizuje dźwięk, nie pokazują banera ani plakietki na ikonie aplikacji.

iOS 12 – “błyskawiczne dostrajanie” powiadomień

Zmiany ustawień dotyczących zarówno sposobu grupowania, jak i trybu cichego możemy dokonać na dwa sposoby: bezpośrednio w Ustawieniach (Ustawienia ->  Powiadomienia) lub z ekranu powiadomień, przesunąć palcem dane powiadomienie w lewo i dalej wybrać odpowiednią opcję (Apple nazywa tę funkcję “błyskawicznym dostrajaniem”).

***

To tyle jeśli chodzi o nowości w powiadomieniach w iOS 12. Zapraszam do kolejnych części przeglądu nowości iOS 12. W następnym odcinku zajmę się funkcją „Czas przed ekranem”.

Przegląd nowość w iOS 12 – Memoji i Animoji

Z miłości do Apple

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: