Apple udostępniło pierwszą betę iOS 12.1 – wracają grupowe rozmowy FaceTime, pojawia się wsparcie dla Face ID w trybie poziomym dla iPada Pro

Tomek Czech   19 września 2018

Zaledwie jeden dzień po udostępnieniu finalnej wersji iOS 12, Apple oddało w ręce deweloperów pierwszą betę iOS 12.1. Zawiera ona dwie istotne zmiany

berrolia

Grupowe rozmowy FaceTime

Grupowe rozmowy FaceTime, czyli możliwość rozmowy audio lub wideo przez FaceTime dla nawet 32 osób jednocześnie, pojawiły się już w pierwszej becie iOS 12, ale potem zostały usunięte i Apple poinformowało, że wrócą w jednej z przyszłych aktualizacji.

Wrócił już w pierwszej becie iOS 12.1. Miejmy nadzieję, że ostatecznie będzie dostępny w finalnej wersji tej aktualizacji.

Apple tak opisuje tę funkcję:

FaceTime pozwala teraz prowadzić rozmowy audio lub wideo nawet 32 uczestnikom jednocześnie. Miniaturka osoby, która zaczyna mówić, automatycznie się powiększa, więc nigdy nie pogubisz się w konwersacji. Możesz rozpocząć połączenie grupowe FaceTime bezpośrednio z wątku grupowego w Wiadomościach lub w dowolnym momencie dołączyć do trwającej rozmowy.

Face ID w trybie poziomym

Face ID w iPhonie X i we wszystkich trzech tegorocznych modelach działa jedynie w pozycji wertykalnej. Deweloper Steven Troughton-Smith odkrył, że pierwsza beta iOS 12.1 posiada wsparcie dla Face ID w pozycji horyzontalnej, ale prawdopodobnie dotyczy to jedynie iPada.

Zgadzałoby się to z doniesieniami, które słyszymy od dawna, o tym, że nowe iPady Pro (które mają zadebiutować jeszcze tej jesieni) zostaną pozbawione przycisku Home z Touch ID i zamiast niego będą wyposażone w system rozpoznawania twarzy Face ID.

Premiery finalnej wersji iOS 12.1 należy się spodziewać w drugiej połowie października.

Apple udostępniło też wczoraj pierwsze bety watchOS 5.1 i tvOS 12.1.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: