Niektóre etui do iPhone’a X mogą nie pasować do iPhone’a XS

Tomek Czech   19 września 2018

Wystająca z obudowy tylna kamera nowego iPhone’a XS ma co prawda taka samą grubość co kamera iPhone’a X, ale okazuje się, że jest minimalnie dłuższa i szersza. Może to powodować, że nie wszystkie etui do zeszłorocznego “iksa” będą pasować do jego następcy.

berrolia

Zmianę dostrzegł japoński blog MacOtakara i dokonał szczegółowych pomiarów. O ile szerokość kamery zmieniła się o niezauważalne 0,01 mm, o tyle długość zwiększyła się o blisko 1,5 mm.

Kamera iPhone’a X włożonego do etui skrojonego dla iPhone’a XS będzie miała po prostu trochę luzu, ale możemy mieć problemy z wciśnięciem iPhone’a XS do bardzo dopasowanego case’a dla iPhone’a X.

Oczywiście bardziej elastyczne lub mniej dopasowane etui powinny pasować.

Osoby zamierzające kupić iPhone’a XS i włożyć go case’a, w którym właśnie noszą iPhone’a X nie powinny od razu zaopatrywać się w nowe etui – najlepiej poczekać i sprawdzić, czy obecne będzie pasowało. Ale jeśli przygotowując się do zakupu XS zamierzacie wcześniej zaopatrzyć się w etui dla niego, lepiej unikać uniwersalnych case’ów, które nie zostały wykonane dla nowego modelu zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: