Duże uaktualnienie oprogramowania HomePoda wprowadza bardzo przydatne nowe funkcje

Łukasz Bernaczyk   19 września 2018

Obok oficjalnych premier finalnych wersji systemów iOS 12watchOS 5 i tvOS 12, światło dzienne ujrzało także uaktualnienie głośnika HomePod, wprowadzające kilka znaczących zmian.

berrolia

Oto pełna lista nowości w oprogramowaniu HomePoda:

  • Dzwonienie i odbieranie rozmów – funkcja ta istniała już przed uaktualnieniem, ale by wykonać połączenie należało wybrać numer na iPhonie, a następnie przełączyć je na HomePoda. Teraz dzwonić możemy bezpośrednio przez HomePod, prosząc Siri o wykonanie połączenia i podając nazwę kontaktu lub dyktując numer telefonu. Podobnie ma się sprawa, jeżeli chodzi o odbieranie przychodzących połączeń, które teraz z automatu przełączane są na głośnik, chyba że odbierzemy rozmowę bezpośrednio na iPhonie.
  • Wyszukiwanie za pomocą treści piosenki – oprócz wywoływania utworów po tytule, możemy teraz wyszukać daną piosenkę znając tylko kawałek jej tekstu. Wyszukiwanie takie uruchamiamy poleceniem głosowym „play the song that goes …” i na końcu polecenia podajemy znaną nam treść utworu.
  • Find My iPhone – funkcja znana nam z iOS, watchOS czy macOS trafia teraz do głośnika HomePod – za jej pomocą możemy odnaleźć np. zagubionego w domu iPhone’a.
  • Wiele timerów – HomePod umożliwia nam teraz ustawienie kilku zegarów odliczających określoną ilość czasu (tzw. minutnik). Możemy np. ustawić jeden timer o dla gotowanych jajek, a inny timer dla pieczonego w piekarniku kurczaka.
  • Skróty Siri – czyli nowość również w iOS 12: umożliwia teraz „nauczenie” Siri sekwencji czynności, które ma wykonać, a następnie przypisanie ich do jednego konkretnego polecenia. Na przykład polecenie „Hey Siri, good morning” można przypisać do sekwencji, w której Siri podniesie rolety w całym domu, zwiększy temperaturę na termostatach, włączy radio i światło w kuchni. Oczywiście niezbędne jest do tego posiadanie zautomatyzowanych wyżej wymienionych urządzeń.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: