Test szybkości: iPhone XS Max vs. iPhone X

Tomek Czech   23 września 2018

Wszystkie trzy najnowsze flagowce Apple – iPhone XS, XS Max oraz XR – są wyposażone w najnowszy procesor stworzony w Cupertino – sześciordzeniowy A12 Bionic w technologii 7 nm. Jak każdy nowy chip w iPhonie jest on bardziej wydajny od poprzednika – według Apple, CPU w układzie A12 jest do 15% szybszy niż w A11, a GPU – nawet do 50% szybszy.

Do tego A12 posiada ośmiordzeniowy chip z systemem neuronowym, który może wykonywać do 5 bilionów operacji na sekundę i umożliwia nauczanie maszynowe w czasie rzeczywistym

Autor kanału EverythingApplePro porównał szybkość iPhone’a XS Max z procesorem A12 Bionic z iPhonem X wyposażonym w chip A11 Bionic.

berrolia

iPhone XS Max vs. iPhone X – test szybkości

Zgodnie z przewidywaniami, nowy flagowiec okazał się szybszy od zeszłorocznego. Nie jest to oczywiście kolosalna różnica. Sprawdziła się zapowiedź Apple – najbardziej przyspieszył  procesor graficzny.

Zobaczcie porównanie szybkości otwierania aplikacji, wyników Geekbench 4 czy AnTuTu.

Może Cię zainteresować: Dlaczego Apple wciąż sprzedaje iPhone’a ze starą i wolną 5-watową ładowarką?

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: