Wsparcie dla eSIM pojawia się w iOS 12.1 (bata 1) – teraz kolej na polskich operatorów

Łukasz Bernaczyk   27 września 2018

Dual SIM w nowych iPhone’ach powoli staje się faktem – w iOS 12.1 beta 1 jest już wsparcie dla eSIM, pozwalające na dodanie drugiego numeru do iPhone’a w postaci wirtualnej karty SIM.

berrolia

Dual SIM i eSIM już w iPhonie XS i XS Max

Możliwość włączenia i skonfigurowania karty eSIM pojawiła się w zakładce „Sieć komórkowa” w aplikacji Ustawienia najnowszej bety 1 systemu iOS 12.1.

Dual SIM i eSIM działają tylko w tegorocznych iPhone’ach XS i XS MAX z systemem iOS 12.1 który jest na razie w fazie beta 1. Wsparcie dla dual SIM/eSIM będzie posiadał też iPhone XR.

Finalna wersja iOS 12.1 ze wsparciem dla tych technologii powinna ukazać się w drugiej połowie października. Czy do tego czasu któryś z polskich operatorów komórkowych wprowadzi obsługę tego standardu?

Rzecznik prasowy Orange, Wojciech Jabczyński, ogłosił niedawno, że pomarańczowa sieć zamierza uruchomić obsługę eSIM jeszcze w tym roku. Ani dokładna, ani przybliżona data nie są jeszcze znane.

Jeśli chodzi o pozostałych polskich operatorów, Play oświadczył, że w tym momencie nie pracuje nad wdrożeniem eSIM, natomiast T-Mobile i Plus oficjalnie wyrażają jedynie duże zainteresowanie tematem eSIM, ale nie podają żadnych konkretów. Nie należy się więc spodziewać szybkiego wprowadzenia wsparcia dla elektronicznych kart SIM w tych sieciach.

W tym momencie wsparcie dla eSIM oferują operatorzy w zaledwie 10 krajach: Austrii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Indiach, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Nowe MacBooki Pro 14” i 16” już dostępne w przedsprzedaży

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: