Nowy iPad Pro jest piekielnie szybki – wydajność porównywalna z najnowszym MacBookiem Pro, a przy kompilowaniu kodu nawet wyższa od… iMaca Pro

Łukasz Bernaczyk   2 listopada 2018

Premiera nowego iPada Pro odbyła się dopiero kilka dni temu, a do sieci już trafiły pierwsze testy wydajnościowe nowego tabletu Apple. Wyniki wskazują jasno, że jest to zdecydowanie najmocniejszy iPad, jaki dotychczas powstał. A nowy 8-rdzeniowy procesor A12X Bionic to istna bestia.

berrolia

iPad Pro 2018 vs. iPad Pro 2017

W testach Geekbench najnowszy iPad Pro odnotował wynik 5 025 punktów na jednym rdzeniu procesora oraz 18 106 pkt. w teście wielordzeniowym.

Na konferencji w Nowym Jorku Apple mówiło, że wydajność nowego iPada jest nawet do 90% wyższa w porównaniu z poprzednim modelem (którego osobiście używam i według mnie jest bardzo szybki), ale testy pokazują wynik o 94% wyższy od zeszłorocznego iPada.

iPad Pro 2018 vs. MacBook Pro 2018 vs. iMac Pro 2017

Prawdziwą siłę nowego iPada Pro pokazuje dopiero to porównanie. Okazuje się bowiem, że wydajność tegorocznego modelu tabletu Apple jest porównywalna z najnowszym, tegorocznym MacBookiem Pro.

Zestawienie wydajności mierzonej testem Geekbench przygotował serwis MacRumors. Jak możecie zauważyć, dopiero model MacBooka Pro z procesorem i9 jest jednoznacznie szybszy od nowego iPada Pro w teście single-core.

Przysłowiową wisienką na torcie jest fakt, że tegoroczny iPad Pro w teście kompilowania kodu LLVM uzyskał 10 479 punków, podczas gdy teoretycznie najbardziej profesjonalny i wydajny obecnie komputer Apple – iMac Pro z procesorem Xenon zakończył test wynikiem 8 941 pkt.

Oczywiście w wielu innych kategoriach iMac Pro nadal jest wydajniejszy, ale wynik ten pokazuje skalę mocy najnowszego iPada Pro.

Powyższe informacje sprawiły, że na mojego iPada Pro 2017, który – jak mi się wydaje śmiga jak trzeba – spojrzałem z politowaniem…

Zatem pytanie do użytkowników iPadów – planujecie przesiadkę na nowy model?

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Zobacz także:

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: