Apple wyprzedziło Sony i jest teraz światowym liderem rynku słuchawek

Łukasz Bernaczyk   6 listopada 2018

W zasadzie od czasy Walkmana firma Sony była światowym liderem w sprzedaży słuchawek. W 2001 r. roku Apple pokazało pierwszego iPoda i krótko potem zostało liderem rynku przenośnych odtwarzaczy muzyki. To one zapoczątkowały prawdziwy boom na słuchawki. Właśnie Apple wyprzedziło Sony na tym rynku.

berrolia

Bardzo ciekawy raport został opublikowany przez MIDiA Research: biorąc pod uwagę wszystkie marki słuchawek należące do Apple: EarPods, AirPods oraz Beats okazuje się, że Apple ma najwyższy udział w rynku słuchawek na świecie, wynoszący 24%.

Na drugim miejscu uplasowało się Sony z udziałem 22% rynku. Kolejne miejsca zajmują Panasonic oraz Bose.

Wspomniane cztery firmy z największym udziałem w rynku stanowią 61% całego rynku słuchawek. Pozostała część rynku podzielona jest na wielu mniejszych graczy, jak Skull Candy, Sennheiser, AKG czy Bang & Olufsen.

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: