Apple wyprzedziło Sony i jest teraz światowym liderem rynku słuchawek

Łukasz Bernaczyk   6 listopada 2018

W zasadzie od czasy Walkmana firma Sony była światowym liderem w sprzedaży słuchawek. W 2001 r. roku Apple pokazało pierwszego iPoda i krótko potem zostało liderem rynku przenośnych odtwarzaczy muzyki. To one zapoczątkowały prawdziwy boom na słuchawki. Właśnie Apple wyprzedziło Sony na tym rynku.

Bardzo ciekawy raport został opublikowany przez MIDiA Research: biorąc pod uwagę wszystkie marki słuchawek należące do Apple: EarPods, AirPods oraz Beats okazuje się, że Apple ma najwyższy udział w rynku słuchawek na świecie, wynoszący 24%.

Na drugim miejscu uplasowało się Sony z udziałem 22% rynku. Kolejne miejsca zajmują Panasonic oraz Bose.

Wspomniane cztery firmy z największym udziałem w rynku stanowią 61% całego rynku słuchawek. Pozostała część rynku podzielona jest na wielu mniejszych graczy, jak Skull Candy, Sennheiser, AKG czy Bang & Olufsen.

q-JAYS Reference - EDYCJA LIMITOWANA - tylko 200 wyprodukowanych sztuk!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: