Przyszłoroczne iPhone’y ze znacznie ulepszonym przednim i tylnym aparatem, kamerą 3d ToF i jeszcze sprawniejszym Face ID (raport)

Łukasz Bernaczyk   7 listopada 2018

Jak informuje Ming-Chi Kuo w najnowszym raporcie dla inwestorów, Apple zamierza wprowadzić szereg udoskonaleń do aparatów znajdujących się w iPhone’ach. Znajdą się one w modelach przewidzianych na rok 2019.

berrolia

iPhone (2019) – nowości

Pierwszą zmianą w aparatach Apple ma być zwiększona moc wyjściowa lasera VCSEL (z pionową wnęką rezonansową), który znajduje się w centrum systemu kamery TrueDepth, odpowiadającego za działanie Face ID.

Ulepszenie to ma zniwelować wpływ niewidzialnego światła podczerwonego, co przełoży się na bardziej dokładny pomiar.

Kolejną nowością ma być kamera 3D ToF (ang. Time of Flight) dodana do tylnych aparatów iPhone’a. Rok później ten sam element ma trafić do iPadów.

Kamera 3d ToF pozwala na wielopunktowy pomiar odległości obiektów od aparatu. Odbywa się to przez pomiar czasu, w jakim światło lasera kamery dociera do danego obiektu.

Nowość ta pozwoli nie tylko na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć z dużą głębią ostrości, ale również znacznie wpłynie na jakość i precyzję działania funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. Wirtualne obiekty będą mogły być dokładniej i lepiej pozycjonowane, co znacznie poprawi użytkowanie AR.

Widać, że Apple nie spoczywa na laurach jeśli chodzi o aparaty w swoim smartfonie, które przecież i tak już obecnie robią świetną robotę.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: