Raport: iPhone 5G pojawi się w 2020

Łukasz Bernaczyk   6 listopada 2018

iPhone’y z nowym, superszybkim przesyłem danych 5G zostaną wprowadzone do sprzedaży w 2020 roku – twierdzi Fast Company. Według informatora serwisu “znającego plany Apple”, za produkcję modemów 5G do smartfonów z Cupertino będzie dalej odpowiedzialny Intel.

berrolia

Dokładniej rzecz ujmując, w roku 2020 w całej linii telefonów Apple ma się znaleźć modem Intel 8161, obsługujący protokół 5G. Układ ten będzie wykonany w technologii 10 nm, a jego prototyp – Intel 8060 jest już w fazie testów u producenta.

Anonimowe źródło podało również informację, że na chwilę obecną Apple nie jest zadowolone z działania prototypu, który ma tendencje do nadmiernego nagrzewania się i znacznego poboru mocy.

Mimo obecnych problemów prototypowego modemu 5G Intela, Apple ponoć nie zamierza prowadzić rozmów z firmą Qualcomm, która ma już działający model modemu 5G. Fakt ten niespecjalnie dziwi, biorąc pod uwagę konflikt na linii Apple – Qualcomm.

Modemy 5G jako pierwsi w swoich telefonach zastosują najprawdopodobniej producenci urządzeń działających pod kontrolą systemu Android – ma to nastąpić już na początku 2019 roku.

Sam standard 5G nie będzie jednak dostępny na większej części świata przed rokiem 2020 i to właśnie dlatego Apple zdecydowało się nie spieszyć z wprowadzeniem tego typu modemów modemów.

5G oferuje przesył danych z prędkością od 10 do 100 Gb/s (4G dla porównania to prędkość rzędu 100 Mb/s). Nadchodząca technologia przesyłu danych komórkowych 5. generacji charakteryzuje się również większą odpornością na spadki wydajności przy większej liczbie użytkowników oraz znacznie mniejszymi opóźnieniami, rzędu kilku milisekund.

Przeczytaj też: iPhone ze wsparciem 5G już w 2019? Tak, ale za miniumum 1300 dolarów – raport

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: