AirPods 2 mogą pojawić się jeszcze przed świętami. Czy razem z nimi na rynek trafi też AirPower?

Tomek Czech   5 listopada 2018

W bazie urządzeń Bluetooth, które otrzymały obowiązkowy certyfikat Bluetooth SIG Certificatepojawił się nowy model AirPodsów. Sugeruje to, że już niedługo odświeżony, albo całkowicie nowy model bezprzewodowych słuchawek Apple pojawi się w sprzedaży.

berrolia

Pierwsza wersja AirPodsów pojawiła się w bazie niecały miesiąc przed premierą rynkową, co oznacza, że słuchawek drugiej generacji powinnismy się spodziewać jeszcze przed świętami.

AirPods 2?

Apple oficjalnie zapowiedziało, że “słuchawki AirPods z możliwością ładowania bezprzewodowego będą dostępne w 2018 r.”.

Ładowane bezprzewodowo ma być etui, nie same słuchawki. Nie wiadomo, czy takie etui będzie też sprzedawane oddzielnie.

W jednej z wersji beta iOS 12 odnaleziono zdjęcia etui AirPodsów, ładowanego bezprzewodowo, z zewnętrzną sygnalizacją stanu naładowania baterii.

W tej samej becie iOS 12 znaleziono również referencje do AirPods 1,2. Obecna model słuchawek Apple oznaczony jest numerem 1,1, co również sugerowałoby pojawienie się słuchawek drugiej generacji. Ming-Chi Kuo sugeruje, że miałby one obsługiwać funkcję “Hey Siri”, która pozwala na aktywowanie asystenta głosowego Apple bez dotykania urządzenia.

Nie wiadomo jednak, czy jeśli Apple wprowadzi na rynek nowy model AirPodsów, to będą to te same słuchawki, wyposażone w etui z możliwością ładowania bezprzewodowego, czy zupełnie nowy model – AirPods 2. Według niektórych doniesień, całkowicie nowy model ma trafić na rynek dopiero na początku 2019 r.

AirPower?

Premiera ładowanego bezprzewodowo etui do AirPodsów może być połączona z premierą maty ładującej AirPower – Apple zapowiedziało w zeszłym roku, że trafi ona do sprzedaży “w 2018 r.”. Ming-Chi Kuo przewidywał niedawno, że firma z Cupertino może mocno postarać się, żeby dotrzymać tego terminu (ale nie jest wykluczone, że produkt pojawi się na rynku dopiero na początku przyszłego roku).

Z czerwcowego raportu Bloomberga wiemy, że Apple napotkało wiele problemów technicznych w pracach nad ładowarką.

Ale wzmianka o AirPower pojawiła się instrukcji obsługi iPhone’a XS/Max, co sugeruje, że Apple poważnie planowało wprowadzenie maty na rynek. Premiera się opóźniła, ale czy nastąpi jeszcze w tym roku?

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: