iOS 12.1 vs iOS 12.0.1 – porównanie szybkości działania na iPhonie 5s/6/6s/7 (wideo)

Łukasz Bernaczyk   9 listopada 2018

Całkiem niedawno swoją premierę miał iOS 12.1. Nowa wersja systemu operacyjnego na iPhone’y i iPady udostępnia szereg nowych, zapowiadanych wcześniej funkcji i poprawek, jak np. grupowy FaceTime, obsługę eSIM czy nowe emoji. Sprawdźmy, czy wprowadzone funkcjonalności wpłynęły na szybkość działania systemu.

berrolia

Porównanie szybkości działania przygotowała ekipa z iAppleBytes, testując kilka modeli iPhone’a z systemami iOS 12.0.1 oraz iOS 12.1.

Aby testy były bardziej miarodajne, szybkość działania testowano na „starszych” urządzeniach, kolejno – na iPhone’ach 5s, 6, 6s oraz 7.

iOS 12.1 vs. iOS 12.0.1 na iPhonie 7

iOS 12.1 vs. iOS 12.0.1 iPhonie 6s

iOS 12.1 vs. iOS 12.0.1 na iPhonie 6

iOS 12.1 vs. iOS 12.0.1 na iPhonie 5s

Podsumowanie

Jak zobaczyliście na powyższych filmach, iOS 12.1 działa w zasadzie tak samo szybko jak pierwsza wersja iOS 12 i jest to dobra wiadomość.

Szczerze mówiąc, liczyłem na taki wynik, nie spodziewając się, że iOS 12.1 będzie szybszy od poprzednika, a biorąc pod uwagę wprowadzone funkcje i poprawki obawiałem się, że po prostu będzie wolniej, co zdarzało się Apple w przeszłości.

A wy zainstalowaliście już iOS 12.1? Jak u Was wygląda wydajność najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple?

Źródło

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: