Poradnik ThinkApple: jak zablokować niechciany numer telefonu

Łukasz Bernaczyk   28 listopada 2018

Tym razem w naszym poradniku prosta, ale jakże przydatna funkcja systemu iOS. Większości z Was pewnie zdarzył się przypadek osoby nękającej Was niechcianymi połączeniami telefonicznymi czy SMSami. Pokażę Wam, jak szybko zablokować konkretny numer telefonu tak, by więcej nas nie niepokoił.

berrolia

Blokowanie numeru telefonu na iPhonie

Przedstawiona poniżej metoda blokuje przychodzące połączenia głosowe, SMSy oraz połączenia FaceTime od wybranego numeru telefonu.

  1. Przejdź do aplikacji Telefon.
  2. Wybierz zakładkę Ostatnie.
  3. Znajdź numer telefonu, który chcesz zablokować, a następnie przyciśnij ikonę “i” znajdującą się po jego prawej stronie.
  4. Ze strony z detalami połączenia wybierz “Blokuj tę osobę”, a następnie potwierdź wybór.

Gotowe, od teraz wybrany numer nie będzie więcej zakłócał Twojego spokoju.

Gdy zablokujesz numer telefonu lub kontakt, zablokowana osoba nadal może zostawiać Ci pocztę głosową, ale nie otrzymasz w związku z tym żadnych powiadomień. Wysyłane lub odbierane wiadomości nie będą dostarczane.

Zablokowane kontakty nie otrzymują informacji o zablokowaniu połączenia lub wiadomości.

Aby odblokować wcześniej zablokowanego rozmówcę, postępuj dokładnie tak samo. W miejscu “Blokuj tę osobę” znajdziesz przycisk “Nie blokuj tej osoby”.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: