Nowe etui z baterią Apple Smart Battery Case dla iPhone’ów XS/XS Max i XR prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Wyciekły pierwsze zdjęcia

Łukasz Bernaczyk   13 grudnia 2018

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku zobaczymy etui z dodatkową baterią – Smart Battery Case, dla trzech tegorocznych iPhone’ów. Samo etui może nie jest zaskoczeniem, jednak to, że może być dostępne również dla iPhone’a XS Max i XR już troszkę tak.

berrolia

Nowe etui odnalezione w plikach watchOS

Kilka dni temu internet obiegła informacja o ikonach nowych etui Apple Smart Battery Case, które odnaleziono w watchOS 5.1.2. Potem 9to5mac zafundował nam pierwsze zdjęcia rzeczonych etui oraz kilka ciekawych informacji.

Przeprojektowane etui

Jak widać na powyższym zdjęciu, etui Smart Battery Case dla iPhone’ów XS/XS Max oraz XR uległo dość znaczącemu przeprojektowaniu, które wymuszone zostało wertykalnym układem obiektywów w tegorocznych smartfonach Apple.

Dodatkowa bateria została przesunięta do dolnej krawędzi etui i zajmuje teraz więcej miejsca na powierzchni tylnej, co wskazuje na jej zwiększoną pojemność.

Nowe Smart Battery Case dla wszystkich trzech iPhone’ów 2018?

Informacje znalezione w najnowszej wersji iOS zawierają trzy zdjęcia różnych wersji nowego Smart Battery Case oraz odpowiadające im oznaczenia: A2070, A2071 oraz A2072.

Trzy różne identyfikatory produktów mogą wskazywać, że Apple zamierza wprowadzić swoje etui z baterią dla wszystkich rozmiarów tegorocznych smartfonów, czyli iPhone’a XS (ekran o przekątnej 5,8 cala), iPhone’a XR (6,1”) oraz iPhone’a XS Max (6,5”).

Byłby to pierwszy raz, kiedy Apple wypuściłoby Smart Battery Case dla wszystkich rozmiarów swoich telefonów. Poprzednie wersje etui nie miały odpowiednika dla większego ekranu np. 7 Plus czy 8 Plus.

Data premiery

Inna informacja zawarta w iOS zdaje się potwierdzać rok 2018 jako czas premiery nowych etui. Co prawda czasu już nie zostało zbyt dużo, jednak Apple zdarzało się już w przeszłości wprowadzać nowe produkty w grudniu.

Przykładem może tu być pierwsza wersja etui Smart Battery Case, która premierę miała w grudniu 2015 r. roku lub bezprzewodowe słuchawki AirPods wprowadzone do sprzedaży w grudniu 2016 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: