Wymiana baterii w iPhonie za 129 zł – czy zdążysz?

Redakcja   19 grudnia 2018

Na początku tego roku Apple podało oficjalną informację o rozpoczęciu akcji tańszej wymiany baterii w iPhone’ach 6 i nowszych. Była to odpowiedź na aferę spowalniania starszych modeli iPhone’ów, której to główne założenie nigdy nie zostało potwierdzone. Niemniej dzięki temu oficjalnemu komunikatowi ostatnie dwanaście miesięcy stało się okresem wzmożonej wymiany baterii.

Ale czy wszyscy Apple-userzy zdążyli?

berrolia

Cel akcji był prosty – wymiana szybko zużywającego się komponentu w kwocie o około 50$ niższej niż dotychczas. Warunki, które należało spełnić celem przystąpienia do naprawy również nie były w żaden sposób skomplikowane. Najważniejszą kwestią było potwierdzenie, iż bateria faktycznie jest zużyta i dla optymalizacji pracy urządzenia powinna zostać zastąpiona nowym komponentem.

Pozostałe warunki:

– jeżeli po przeprowadzeniu testów diagnostycznych (dostarczonych serwisom przez Apple) okazuje się, że bateria jest zużyta, czyli jej pojemność wynosi poniżej 80% pojemności oryginalnej (czyli poniżej 400 z pierwotnych 500 cykli);
– jeżeli testy diagnostyczne nie wykazały usterki baterii, ale w toku dodatkowych czynności sprawdzających serwis potwierdzi, że bateria faktycznie nie jest sprawna (zbyt krótki czas pracy tego podzespołu);
– jeżeli testy diagnostyczne nie wykazały usterki baterii, ale użytkownik zgłasza istotny spadek wydajności sprzętu – wtedy przeprowadzane są dodatkowe testy, mające potwierdzić ten spadek wydajności.

Oczywiście, samo potwierdzenie tego rodzaju usterki jest jedynie wstępnym zakwalifikowaniem sprzętu do naprawy, ponieważ zgodnie z kolejnymi warunkami twoje urządzenie:

  • musi się uruchamiać – jeśli nie można go włączyć istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż uszkodzona jest płyta główna, a nie bateria;
  • nie było naprawiane w nieautoryzowanym punkcie (np. nieoryginalne komponentu lub brak oryginalnych częsci, czyszczenie telefonu po zalaniu, itp.);
  • posiada znaczące uszkodzenia mechaniczne ekranu – przy otwieraniu urządzenia istnieje wysokie ryzyko postępu usterki i na ten podstawie technik może odmówić wymiany baterii.

Umówienie wizyty w autoryzowanym punkcie

Grudzień to czas wzmożonej pracy wszystkich serwisów ze względu na chęć przeprocesowania większości zleceń i zwrot naprawionego lub wymienionego sprzętu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Niestety, również na grudzień przypada ostatni moment wymiany baterii w niższej niż dotychczas kwocie. Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z akcji to sprawdź, który z serwisów proponuje umówienie się na wizytę w konkretnym terminie. Oszczędzi to twój czas, ponieważ – w przypadku dostępności części i zakwalifikowania sprzętu przez technika – naprawa powinna zostać wykonana od ręki.

Umówić można się poprzez kontakt ze Wsparciem Apple i postępowanie zgodnie ze wskazówkami z tego artykułu.

Musisz się jednak liczyć z tym, że już w tym momencie część serwisów zamknęła zapisy na wymiany „od ręki” i najbliższy punkt, w którym chciałbyś dokonać naprawy, może nie posiadać już żadnych wolnych terminów aż do końca roku.

Jeśli jednak uda Ci się umówić (za co trzymam kciuki!), to ważnym jest, abyś skontaktował się z konkretnym serwisem celem potwierdzenia, iż dany punkt dysponuje odpowiednią liczbą podzespołów i wykona naprawę w satysfakcjonującym Cię terminie. W temacie wiadomości podaj numer rezerwacji, a w jej treści lokalizację oraz dokładny termin. Dzięki temu dział obsługi klienta szybko namierzy Twoją wizytę i ustali z technikami z danego punktu, czy są w stanie wykonać usługę priorytetowo.

Na ostatnią chwilę

Te kilkanaście dni, które pozostały do końca roku, mogą okazać się zbyt krótkim czasem, aby autoryzowane serwisy przeprowadziły naprawy we wszystkich sprzętach do nich dostarczonych. Oddanie telefonu w ostatnich dniach grudnia może być ryzykowne ze względu na czas oczekiwania, który może się wydłużyć kilkukrotnie, bo sporo osób zgłosi się na pewno w ostatnim możliwym terminie.

Teoretycznie, wszystkie zgłoszenia zarejestrowane do 31 grudnia włącznie powinny być procesowane w kwocie 129 zł, jednak polecam każdemu z Was weryfikację tej informacji już na etapie oddawania sprzętu do serwisu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: