iOS 13: tryb ciemny, split screen dla iPhone’a, tryb multi-user, wsparcie myszki na iPadzie – koncept

Łukasz Bernaczyk   25 stycznia 2019

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do iOS 12, teraz jednak coraz częściej będziemy słyszeć o nadchodzącym iOS 13. Bardzo ciekawy koncept tegorocznego systemu operacyjnego przygotował AppleiDesigner. Wśród proponowanych przez tergo projektanta nowości znalazły się miedzy innymi tryb ciemny, dzielenie ekranu między dwie aplikacje na iPhonie, możliwość konfiguracji wielu użytkowników systemu i przeprojektowane aplikacje.

berrolia

iOS 13 – koncept

Każdy z Was ma pewnie jakieś oczekiwania co do kolejnej wersji systemu iOS, zobaczmy więc czy te które przedstawił apple_idesigner choć trochę się z nimi pokrywają. `powiem szczerze, że jeśli chodzi o mnie, to trafił w dziesiątkę.

iOS 13 – Tryb ciemny

Rzecz jak najbardziej oczywista po wprowadzeniu dark mode w macOS – czas na podobny krok w iOS 13.

dark mode w iOS 13 dla iPhone’a

dark mode w iOS 13 dla ipada

iOS 13 – tryb multi-user

Możliwość zakładania osobnych profili dla wielu użytkowników to również świetna funkcjonalność. Udostępnienie swojego iPada rodzinie czy znajomym wreszcie stałoby się bezpieczne.

profile użytkowników w iOS 13

Możliwość ustawienia dostępu do konkretnych aplikacji dla danego konta

iOS 13 – edytowalny zablokowany ekran i funkcja “Always-on”

Większa możliwość dostosowania zablokowanego ekranu oraz informacje stale dostępne (nawet przy wyłączonym ekranie), to kolejne nowości jakie proponuje nam autor w swoim koncepcie.

iOS 13 – nowy wygląd powiadomień systemowych i połączeń telefonicznych

Trzeba przyznać, że te elementy nie zmieniły się od lat i może pora na trochę odświeżony wygląd, a przy okazji mniej inwazyjny.

iOS 13 – przeprojektowana aplikacja Aparat z nowymi funkcjami

fotografia to jeden z aspektów, na który Apple w ostatnim czasie kładzie bardzo duży nacisk. Duże zmiany w sprzęcie i algorytmach odpowiadających za wspaniałe fotki z naszych iPhone’ów, czas najwyższy podeprzeć zmianami w samej aplikacji Aparat.

iOS 13 – split view i przeprojektowane aplikacje

Split view w iPhonie to funkcja, na którą od dawna czeka wielu użytkowników. AppleiDesigner proponuje wsparcie jej przez modeli z ekranem co najmniej 5,5”. Przeprojektowanie niektórych aplikacji wprowadziłoby trochę świeżości do iOS.

iOS 13 – obsługa myszki na iPadzie

Propozycja, która może wzbudzać kontrowersje: z jednej stronie nie bardzo wpisuje się w filozofię iPada, z drugiej, w niektórych aplikacjach byłaby nieoceniona.

AppleiDesigner proponuje jeszcze kilka innych nowości, które mogłyby trafić do iOS 13. Znajdziecie je wszystkie na jego koncie na Instagramie.

Z mojej strony do powyższej listy dorzuciłbym powtarzane przy każdej tego typu okazji “Siri po polsku” i mamy mobilny system operacyjny w niemalże idealnej postaci.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: