BuzzFeed: Konferencja Apple i prezentacja nowego serwisu odbędzie się 25 marca

Tomek Czech   13 lutego 2019

John Paczkowski z BuzzFeed News podaje, że Apple zaplanowało następną konferencję na 25 marca. Ma wtedy zaprezentować swój subskrypcyjny serwis informacyjny. Nie powinniśmy się jednak spodziewać premiery AirPods 2 i iPada mini 5.

berrolia

Skoro informację podaje John Paczkowski, to jest to najprawdopodobniej kontrolowany przeciek z Cupertino. W przeszłości Paczkowski wielokrotnie podawał informacje o planach Apple i nigdy się nie mylił. Tajemnicą poliszynela były jego dobre kontakty z działem PR z Cupertino. .

Zatem nie powinniśmy mieć wątpliwości, że konferencja rzeczywiście odbędzie się 25 marca, i że Apple zaprezentuje na niej swój nowy serwis informacyjny. W ramach miesięcznej subskrypcji (prawdopodobnie w wysokości 10 dol.) mamy mieć nielimitowany dostęp do treści pochodzących od wydawców, których publikacje znajdą się w serwisie.

Wczoraj The Wall Street Journal podawał, że Apple chce dla siebie połowę zysków z subskrypcji. Reszta miałby być dzielona między wydawców według ilości czasu, który czytelnicy spędziliby na czytaniu ich publikacji.

Serwis byłby odpłatną częścią aplikacji News, która obecnie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii (niedługo trafi też do Kandy). Jednak nie wiadomo, czy w początkowej fazie serwis w ogóle działałby w innych krajach niż Stany Zjednoczone.

John Paczkowski zaznaczył też, że podczas konferencji nie powinniśmy się spodziewać premiery AirPods 2 i nowego iPada mini. Trudno powiedzieć, czy oznacza to, że 25 marca nie powinniśmy się spodziewać żadnych nowych sprzętów, czy jadnak oprócz serwisu Apple zaprezentuje np. matę AirPower, ładowane bezprzewodowo etui do AirPodsów lub nowy model iPada 9,7”, o których redaktor BuzzFeed nie wspomniał.

Wczoraj poznaliśmy też datę premiery iOS 13 i pozostałych systemów z Cupertino (sprawdź szczegóły).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: