iOS 13 może naprawić jedną z najbardziej irytujących rzeczy w iOS na iPhonie

Tomek Czech   21 lutego 2019

Od 12 lat, czyli od momentu pojawienia się pierwszego iPhone’a, jego użytkowników irytuje interfejs zmiany głośności – okienko, które wyświetla się w centralnej części ekranu, zasłaniając przy tym często najistotniejszą część wyświetlanego obrazu. Zwłaszcza, gdy ogladamy wideo.

berrolia

Wygląda to tak:

Na iPadzie problem też występuje, ale nie uprzykrza to aż tak życia, bo na ekranie tabletu okienko jest po prostu znacznie mniejsze w stosunku do całości wyświetlanego obrazu.

iOS 13 może naprawić ten problem

Max Weinbach z dużego i znanego forum dla programistów XDA donosi, że Apple postanowiło w końcu raz na zawsze uporać się z problemem i w iOS 13 słynnego okienka już nie będzie.

iOS 13 zostanie zaprezentowany na WWDC 2019, która ma się odbyć w dniach 3-7 czerwca. Jedną z największych zmian ma być pojawienie się długo wyczekiwanego dark modesprawdź pozostałe nowości.

ZobacziOS 13 – ponad 40 nowych funkcji, w tym tryb ciemny, PiP, konta użytkowników, split view (wideo)

Trzeba dodać, że od iOS 11 problem interfejsu zmiany głośności jest rozwiązany np. w Safari czy aplikacjach jak YouTube, ale okienko dalej pojawia się w wielu miejscach systemu, w tym np. podczas odtwarzania wideo w natywnej aplikacji Zdjęcia.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: