Tim Cook: „Pracujemy nad nowymi produktami, które rzucą was na kolana”

Łukasz Bernaczyk   3 marca 2019

W kampusie Apple Park w Cupertino odbyło się coroczne spotkanie inwestorów Apple. Tim Cook prezentował ogólne plany firmy na najbliższe lata, wspomniał też o przyszłych, fantastycznych nowościach, które mają zrobić na nas niesamowite wrażenie.

berrolia

Przyszłe nowości od Apple

Jak podaje Bloomberg, na spotkaniu Tim powiedział, że Apple postanowiło zaryzykować i dać szansę kilku nowym produktom, które w przyszłości ujrzą światło dzienne. Jak powiedział CEO Apple do inwestorów, nowe produkty „rzucą was na kolana”.

Oczywiście nie podał żadnych szczegółów na temat tych produktów.

Rozwój obecnej linii produktowej

Omawiając produkty z obecnej oferty Apple, prezes firmy powiedział, że jednym z celów jest obniżenie ceny najnowszego MacBooka Air, którego cena w Polsce obecnie zaczyna się od 5999 zł.

Odnośnie Apple Watch i słuchawek AirPods, Cook wspomniał tylko, że dla obu produktów Apple ma przygotowaną długoterminową drogę rozwoju z fantastycznymi nowościami na horyzoncie.

Usługi i bardziej ambitne projekty

Tim powiedział również, że w opracowaniu są bardziej ambitne projekty. Mógł mieć na myśli okulary rozszerzonej rzeczywistości i autonomiczny samochód, na temat których spekuluje się od dawna.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć tematu usług. Szef Apple przekazał inwestorom, że firma jest na dobrej drodze do realizacji celu ustanowionego jeszcze w 2016 roku, by do roku 2020 podwoić przychody z usług Apple, które wtedy wynosiły 25 mld dolarów.

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu spodziewamy się zaprezentowania przez Apple dwóch nowych usług: serwisu wideo podobnego do Netflixa czy HBO Go oraz nowej platformy Apple News, pozwalającej na dostęp do szerokiego wachlarza gazet, czasopism i magazynów w formie elektronicznej.

Oba serwisy będą zapewne działały na zasadzie miesięcznej płatnej subskrypcji, podobnie jak obecnie ma to miejsce z Apple Music.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: