Procesory w linii Galaxy S10 dalej mniej wydajne niż w iPhone’ach, ale Samsung zmniejszył różnicę

Tomek Czech   6 marca 2019

Niedawno Samsung zaprezentował swoje najnowsze flagowce – Galaxy S10 i S10+. W zależności od rynku, wyposażone są albo w najnowszy procosor Qualcomma – Snapdragon 855, albo najnowszy chip Samsunga – Exynos 9820. Znane są już wyniki, jakie oba układy osiągnęly w teście wydajności Geekbench 4.

berrolia

W najważniejszym z punktu widzenia codziennego funkcjonowania teście single-core Samsung znacznie nadrobił różnicę dzielącą go do tej pory od procesorów tworzonych przez Apple. Galaxy S10 z Exynos 9820 (w takiej konfiguracji S10 będzie sprzedawany m.in. w Polsce) uzyskał 4543 punkty, wobec 4777 punktów uzyskanych przez iPhone’a XS Max z chipem A12 Bionic.

Qualcomm dalej zostaje jednak mocno w tyle – Snapdragon 855 uzyskał zaledwie 3503 punkty (redaktorzy GSMArena testowali ten procesor w Xiaomi Mi 9).

Oczywiście należy pamiętać, że układ A12 to zeszłoroczne dzieło Apple, i że tegoroczne flagowe iPhone’y będą wyposażone w nowszy, z pewnością bardziej wydajny chip.

Jeśli chodzi o test multi-core, czyli mierzący wydajność procesora, kiedy uaktywnia wszystkie rdzenie, ośmiordzeniowy Exynos 9820 w Galaxy S10+ uzyskał wynik 10521 pkt., podczas gdy sześciordzeniowy A12 Bionic w iPhonie XS Max 11432 pkt.

Tutaj lepiej niż układ Samsunga spisał się Snapdragnon 855, który uzyskał 11191.

Wiele lat temu Apple mocno postawiło na procesory w iPhone’ach – samo zajęło się ich tworzeniem wiedząc, że chipy CPU i GPU będą kluczowymi elementami nowoczesnych smartfonów. Konkurencja nieco na tym polu zaspała, ale widać, że w ostatnim czasie nadrobił nieco dystansu.

PROMOCJA: iWalk Link Me Plus – ładuj co chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: