Serwis wideo od Apple na początku bez własnych produkcji, ale z bazą m.in. HBO, Showtime i Starz – raport

Tomek Czech   14 marca 2019

Już za kilkanaście dni, podczas konferencji, która odbędzie się 25 marca, Apple ma zaprezentować swój subskrypcyjny serwis wideo, który będzie konkurował m.in. z Netflixem czy Amazon Video. Podstawowe pytanie brzmi: co dokładnie się w nim znajdzie? Wiemy, że Apple od dawna pracuje nad własnymi produkcjami, bo tylko one mogą zapewnić sukces na miarę tego, jaki odniósł Netflix. Ale co poza tym? Jakie inne filmy i seriale znajdziemy w nowym serwisie („Apple Video”?).

Kilak szczegółów na ten temat zdradza Mark Gurman z Bloomberga.

berrolia

Apple Video

Po pierwsze, informatorzy Gurmana donoszą, że na początku w serwisie zabraknie nowych produkcji własnych Apple, które są dopiero na etapie tworzenia i mają pojawić się w późniejszym terminie. Jeśli więc chodzi o „Apple original content”, w pierwszym okresie działania serwisu znajdziemy w nim jedynie znane i dostępne już od dłuższego czasu produkcje firmy z Cupertino, jak „Carpool Karaoke”, co z pewnością będzie bardzo rozczarowujące dla osób niecierpliwie czekających na start nowego serwisu streamingowego.

Dlatego Apple intensywnie pracuje nad tym, żeby włączyć do serwisu filmy i seriale innych producentów. Według informatorów, mają być to m.in. produkcje dostępne obecnie na platformach HBO, Showtime i Starz.

Jak podaje Bloomberg, Netflix i Hulu nie prowadzą z Apple żadnych rozmów na tamat włączenia ich filmów i seriali do nowego serwisu tworzonego przez Cupertino.

Serwis ma być oczywiście dostępny na sprzętach Apple – na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV. Nie wiadomo, jak szybko trafi na sprzęty innych firm. Na razie wiemy tylko, że już niedługo niektóre telewizory wielu największych producentów (m.in. Samsung, LG i Sony) zyskają wsparcie dla AirPlay 2, więc możliwe będzie przekazanie sygnału audio i wideo z iPhone’a, iPada czy Maca na większy ekran.

Oficjalną listę wszystkich telewizorów, które otrzymają wsparcie dla AirPlay 2, znajdziesz tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: