Serwis wideo od Apple na początku bez własnych produkcji, ale z bazą m.in. HBO, Showtime i Starz – raport

Tomek Czech   14 marca 2019

Już za kilkanaście dni, podczas konferencji, która odbędzie się 25 marca, Apple ma zaprezentować swój subskrypcyjny serwis wideo, który będzie konkurował m.in. z Netflixem czy Amazon Video. Podstawowe pytanie brzmi: co dokładnie się w nim znajdzie? Wiemy, że Apple od dawna pracuje nad własnymi produkcjami, bo tylko one mogą zapewnić sukces na miarę tego, jaki odniósł Netflix. Ale co poza tym? Jakie inne filmy i seriale znajdziemy w nowym serwisie („Apple Video”?).

Kilak szczegółów na ten temat zdradza Mark Gurman z Bloomberga.

berrolia

Apple Video

Po pierwsze, informatorzy Gurmana donoszą, że na początku w serwisie zabraknie nowych produkcji własnych Apple, które są dopiero na etapie tworzenia i mają pojawić się w późniejszym terminie. Jeśli więc chodzi o „Apple original content”, w pierwszym okresie działania serwisu znajdziemy w nim jedynie znane i dostępne już od dłuższego czasu produkcje firmy z Cupertino, jak „Carpool Karaoke”, co z pewnością będzie bardzo rozczarowujące dla osób niecierpliwie czekających na start nowego serwisu streamingowego.

Dlatego Apple intensywnie pracuje nad tym, żeby włączyć do serwisu filmy i seriale innych producentów. Według informatorów, mają być to m.in. produkcje dostępne obecnie na platformach HBO, Showtime i Starz.

Jak podaje Bloomberg, Netflix i Hulu nie prowadzą z Apple żadnych rozmów na tamat włączenia ich filmów i seriali do nowego serwisu tworzonego przez Cupertino.

Serwis ma być oczywiście dostępny na sprzętach Apple – na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV. Nie wiadomo, jak szybko trafi na sprzęty innych firm. Na razie wiemy tylko, że już niedługo niektóre telewizory wielu największych producentów (m.in. Samsung, LG i Sony) zyskają wsparcie dla AirPlay 2, więc możliwe będzie przekazanie sygnału audio i wideo z iPhone’a, iPada czy Maca na większy ekran.

Oficjalną listę wszystkich telewizorów, które otrzymają wsparcie dla AirPlay 2, znajdziesz tutaj.

Niezwykle wytrzymałe szkła ochronne do iPhone’a nawet 80 zł taniej!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: