Oficjalnie: WWDC 2019 odbędzie się w dniach 3-7 czerwca. Czego się spodziewać?

Tomek Czech   14 marca 2019

Apple uruchomiło dzisiaj stronę poświęconą tegorocznej WWDC 2019 i potwierdziło jej termin – zgodnie z przewidywaniami konferencja odbędzie się w dniach 3-7 czerwca w McEnery Convention Center w kalifornijskim mieście San Jose.

berrolia

Od dziś do 20 marca zarejestrowani deweloperzy mogą zgłosić chęć udziału w konferencji. O tym, którzy z nich otrzymają możliwość kupna biletu (w cenie 1599 dol.) i uczestnictwa w ponad 100 specjalistycznych sesjach tradycyjnie zadecyduje losowanie.

Czego się spodziewać po WWDC 2019?

Z pewnością zobaczymy nowe wersje wszystkich systemów operacyjnych z Cupertino – iOS 13, macOS 10.15, tvOS 13 i watchOS 6.

Apple zawsze prezentuje nowe systemy już pierwsego dnia rano, na sesji otwierającej WWDC. Zatem możemy być prawie w 100% pewni, że premiera iOS 13 i pozostałych OSów odbędzie się 3 czerwca.

Sprawdź, jakie nowości pojawią się w iOS 13.

iOS 13 może też naprawić jedną z najbardziej irytujących rzeczy w iOS na iPhonie.

Projekt „Marcepan”

Ważną nowością mają być też unowersalne aplikacje – na WWDC 2019 Apple może oddać w ręce deweloperów narzędzie, które pozwoli „konwertować” aplikacje na iPada na programy działające na Macu.

W przyszłym roku narzędzi to miałoby pozwolić przerabiać w ten sposób również aplikacje na iPhone’a.

Według ostatnich przecieków, Apple chce, żeby najpóźniej w 2021 r. deweloperzy mogli tworzyć po prostu jedną aplikację, która będzie działała zarówno na iPhonie, iPadzie, jak i na Macu.

Czy zobaczymy też nowe sprzęty?

Niedawno Bloomberg podawał, że Apple rozważa prezentację nowego Maca Pro na tegorocznej WWDC.

To, czy na konferencji Apple pokaże nowe sprzęty zależy od tego, ile z nich zaprezentuje wcześniej. Wiosną spodziewana jest bowiem premiera nowych AirPodsów, podkładki AirPower, iPada mini 5, nowej wersji budżetowego iPada 9,7” (którego ekran może wzrosnąć do 10,2” lub 10,5”) i nowego iPoda touch.

Jeśli Apple nie przedstawi tych produktów na konferencji 25 marca, która ma być poświęcona głównie nowym serwisom i nie wprowadzi ich na rynek w innym terminie poprzez zwyczajną informację prasową, może zaprezentować je na WWDC 2019.

Na WWDC firma z Cupertino może też ogłosić zapowiedzianą przez Tima Cooka obniżkę ceny MacBooka Air.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: