Pierwsza porażka iPhone’a XS Max w teście szybkości (wideo)

Łukasz Bernaczyk   22 marca 2019

Od czasu swojej premiery iPhone’y XS/XS Max nie brały jeńców i w testach szybkości wygrywały z każdym. Nadszedł jednak czas, kiedy ubiegłoroczne smartfony Apple musiały uznać wyższość konkurenta.

berrolia

O testach szybkości działania smartfonów przeprowadzanych przez ludzi z PhoneBuff pisaliśmy już wielokrotnie. Polegają one na pomiarze czasów otwierania szeregu aplikacji.

Całość testu podzielona jest na dwie rundy.

Pierwsza to otwarcie szeregu aplikacji po raz pierwszy (nie działały one w tle w momencie ich uruchamiania).

Druga runda polega na otwarciu tych samych aplikacji w odwrotnej kolejności, przy czym wszystkie aplikacje działają w tle w chwili ich ponownego uruchomienia.

Dla wykluczenia błędu ludzkiego wszystkie czynności wykonywane są przez zautomatyzowane ramię robota.

iPhone XS Max vs. Samsung Galaxy S10+

W tym starciu wzięło udział dwóch tytanów: niepokonany dotychczas iPhone XS Max oraz najmocniejsza wersja flagowego smartfona Samsunga, czyli Galaxy S10+.

Pierwsza runda zakończyła się zwycięstwem telefonu Apple, który pokonał przeciwnika o 4 sekundy, uzyskując czas 1 minuty 50 sekund i 53 setnych, podczas gdy Galaxy S10+ uzyskał czas 1:53:70.

Druga runda przyniosła niespodziankę – iPhone XS Max rozpoczął bardzo dobrze i na cztery aplikacje przed końcem testu minimalnie prowadził, ale otwarcie Excela i Worda z pamięci podręcznej zajęło mu znacznie dłużej niż konkurentowi.

Ostatecznie Samsung uzyskał czas 2:25:90, co okazało się wynikiem lepszym o 16 sekund od tego uzyskanego przez iPhone’a (2:41:65).

Porównanie specyfikacji iPhone’a XS Max i Galaxy S10+

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: