iOS 12.2 pokaże, do kiedy obowiązuje gwarancja na Twojego iPhone’a/iPada

Łukasz Bernaczyk   22 marca 2019

Ciekawą funkcjonalność odkryło kilku beta-testerów szóstej bety systemu iOS 12.2, którego finalna wersja ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Wygląda na to, że okres gwarancji naszych iPhone’ów i iPadów będziemy mogli teraz sprawdzić w ustawieniach systemowych bezpośrednio na urządzeniu.

berrolia

Okres gwarancji iPhone’a/iPada

Dotychczas, chcąc sprawdzić czy nasz iPhone lub iPad jest jeszcze na gwarancji, musieliśmy pamiętać dokładną datę zakupu sprzętu (gwarancja obowiązuje 12 miesięcy). Inną opcją był telefon do sprzedawcy lub sprawdzenie tego na specjalnej stronie Apple (wprowadzając numer seryjny urządzenia).

Nowość w iOS 12.2 beta 6

Jak zauważyło kilku użytkowników Twittera, m.in. @blesiek, nowa, szósta beta systemu iOS 12.2 wprowadza do systemowych Ustawień informację o szacowanej dacie wygaśnięcia okresu gwarancyjnego.

Informację tę znajdziecie przechodząc kolejno do Ustawienia > Ogólne > To  urządzenie.

Wchodząc w szczegóły pozycji „Ograniczona gwarancja” ujrzymy zakładkę z szacunkową datą wygaśnięcia gwarancji oraz informacjami, z jakich przepisów prawnych wynika sama gwarancja i jak skontaktować się z Apple w przypadku chęci zgłoszenia roszczenia.

Premiera iOS 12.2

Premiera finalnaj wersji iOS 12.2 jest spodziewana w przyszłym tygodniu, być może zostanie udostępniona tuż po poniedziałkowej konferencji Apple.

Więcej o nowościach w iOS 12.2 możecie przeczytać tutaj, natomiast o poniedziałkowej konferencji w tym miejscu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Grafika

 

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: