Apple wprowadza Apple Card – wirtualną i fizyczną kartę kredytową

Tomek Czech   25 marca 2019

Na dzisiejszej konferencji Apple ogłosiło Apple Card – własną kartę kredytową, stworzoną przy współpracy z Goldman Sachs (jako bankiem wydającym kartę ) i MasterCard. Wirtualna karta działa w każdym miejscu, w którym akceptowane są płatności Apple Pay. Natomiast fizyczna karta działa wszędzie, gdzie można po prostu płacić kartą.

berrolia

Kartę uzyskujemy w kilka chwil na iPhonie w aplikacji Wallet.

Tam też znajdziemy przejrzysty wykaz wszystkich transakcji Apple Card, z podziałem na poszczególne kategorie (jak wydatki na jedzenie, rozrywkę, transport, itd.).

Wydanie i prowadzenie karty jest bezpłatne. Nie zapłacimy też żadnej prowizji za transakcje, nawet za granicą.

Daily Cash, czyli zwrot pieniędzy

Daily Cash to usługa polegająca na tym, że od każdej transakcji dokonanej Apple Card możemy otrzymać częściowy zwrot pieniędzy – 2% od transakcji dokonanych przez Apple Pay i 3% od transakcji za zakupy bezpośrednio u Apple (w sklepach Apple Store lub w internetowym sklepie Apple)

Fizyczna karta

Możemy też otrzymać fizyczną kartę, żeby móc zapłacić tam, gdzie nie akceptowane są transakcje Apple Pay.

Karta jest wykonana z tytanu i oprócz chipu zawiera jedynie logo Apple i nasze imię i nazwisko. Nie jest na niej nadrukowany numer karty, kod CVV czy data wygaśnięcia (wszystko to można sprawdzić w aplikacji Wallet).

Dostępność

Apple Card będzie dostępne “latem”. Na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Więcej z dzisiejszej konferencji: 

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: