Apple prezentuje nową usługę – Apple News+

Łukasz Bernaczyk   25 marca 2019

Podczas trwającej właśnie w Cupertino konferencji Apple zaprezentowało nową usługę Apple News+ wprowadzającą czasopisma do swojej działającej już aplikacji Apple News.

berrolia

Apple News+ to pierwsza nowa usługa pokazana podczas dzisiejszej konferencji, która w całości ma być poświęcona usługom.

W Apple News+ dostępnych będzie ponad 300 magazynów i innych czasopism, a wśród nich między innymi: National Geographic, Times, The Wall Street Journal, Vogue, Fast Company czy Popular Science.

Całość podzielona jest na sekcje, podobnie jak to ma miejsce chociażby w AppStore. Mamy więc sekcje „Top Stories”, „Trending Stories” oraz „Dla Ciebie”. Magazyny możemy również wyszukiwać przez kategorie, jak biznes, sport, nauka itp.

Bardzo ciekawą funkcją są Live Covers – okładki Magazynów działają na zasadzie znanych nam Live Photos, czyli są krótkimi filmami.

Co bardzo ciekawe, Apple nie śledzi i nie wie co czytamy i nie pozwala tego robić reklamodawcom, co czyni korzystanie zupełnie prywatnym.

Apple News+ będzie na razie dostępne w USA oraz Kanadzie w cenie 9,99 dol. za miesięczną subskrypcję, z możliwością dzielenia jej z rodziną za darmo.

Do Australii i Europy usługa ma trafić jesienią tego roku, przy czym w Europie rozpocznie w Wielkiej Brytanii.

Nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat dostępności Apple News+ w Polsce.

Więcej z dzisiejszej konferencji:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: