Aplikacja Apple TV już dostępna w Polsce w wersji beta. Oficjalna premiera w maju

Tomek Czech   28 marca 2019

Na poniedziałkowej konferencji Apple zaprezentowało odświeżoną aplikację Apple TV, która gromadzi wszystkie nasze treści wideo w jednym miejscu i już jesienią zapewni dostęp do nowego serwisu streamingowego – Apple TV+. Aplikacja będzie dostępna w Polsce od maja, ale deweloperzy mają już do niej dostęp, bo pojawiła się w udostępnionej wczorajszych pierwszych betach iOS 12.3 i tvOS 12.3.

Aplikacja Apple TV w Polsce

Aplikacja Apple TV będzie dostępna na iPhonie, iPadzie i Apple TV, a jesienią trafi też na Maca.

Będzie zapewniała dostęp zarówno do bazy filmów i seriali, które obecnie znajdziemy w iTunes oraz do wielu serwisów streamingowych i płatnych kanałów, jak HBO czy Amazon Prime (dostęp będzie wymagał posiadania aktywnej subskrypcji danego serwisu).

Nowością będą Apple TV channels – kanały (np. filmowe, sportowe czy dla dzieci), które będziemy mogli zasubskrybować bezpośrednio z aplikacji.

Oprócz urządzeń Apple, aplikacja będzie dostępna na wybranych modelach telewizorów smart TV Samsunga, LG, Sony i Vizio, platformach Amazon Fire i Roku, będzie można ją też przekazywać z iPhone’a czy iPada na smart TV wspierające AirPlay 2.

Obecnie aplikacja jest dostępna jedynie w 10 krajach. W maju zadebiutuje w ponad 100 państwach, w tym w Polsce.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: