Play zapowiada wprowadzenie eSIM. Prace nad wdrożeniem trwają też w T-Mobile

Tomek Czech   29 marca 2019

Jeszcze dzisiaj rano pisaliśmy, że w ubiegłym roku Play informował, że nie pracuje nad wdrożeniem eSIM. Dodaliśmy, że „od tego czasu coś się jednak mogło zmienić”. No i kilka chwil później rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, ogłosił na Youtubie, że sieć zmieniła zdanie i rozpoczęła projekt wdrożenia eSIM.

berrolia

eSIM w Play

Rzecznik Play nie podał jednak żadnych szczegółów – ani na temat daty premiery usługi, ani na temat urządzeń, które otrzymają wsparcie eSIM. Być może, jak było w przypadku Orange, eSIM najpierw trafi do smartfonów (w Orange wspierane są tylko iPhone’y), a później do smartwatchy, w tym do Apple Watcha.

eSIM w T-Mobile

T-Mobile, wywołany dzisiaj do tablicy przez komunikaty Orange i Play, informuje na Twitterze, że również pracuje nad wdrożeniem eSIM. Dodaje jednak, że „nie jest to łatwa sprawa i nie zajmuje miesiąca”, więc na elektroniczną kartę SIM w T-Mobile przyjdzie nam pewnie jezcze trochę poczekać.

Zobacz też: Oficjalnie: Apple Watch LTE będzie dostępny w Orange i nju mobile

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: