Apple Watch z LTE od 12 kwietnia w Polsce. Na początku prawdopodobnie będzie działał tylko w Orange

Tomek Czech   29 marca 2019

Dzisiaj na polskiej stronie Apple pojawiła się informacja, że Apple Watch Series 4 z łącznością komórkową będzie dostępny w Polsce od 12 kwietnia. Zamówienia można składać od 5 kwietnia. Ceny nie zostały jeszcze podane.

berrolia

Apple Watch Series 4 LTE w Polsce – tylko w Orange?

W tym momencie łącznosć komórkowa w Apple Watch LTE (np. kupionym za granicą) nie działa w Polsce, bo żadna sieć nie obsługuje eSIM w zegarku Apple. Będzie się to musiało zmienić do 12 kwietnia. Jest prawie pewne, że pierwszym operatorem zapewniającym wsparcie eSIM w Apple Watch będzie Orange – jak pisaliśmy kilka dni temu, niektórym użytkownikom już udało się uzyskać łączność komórkową w swoim zegarku w tej sieci (podobno operator testował wtedy tę usługę; oficjalnie Orange nie wspiera jeszcze eSIM w AW).

Jeśli chodzi o inne sieci, Play oświadczył we wrześniu ubiegłego roku, że nie pracuje nad wdrożeniem eSIM (od tego czasu coś się jednak mogło zmienić), natomiast T-Mobile i Plus oficjalnie wyrażają jedynie „duże zainteresowanie tematem eSIM”, ale nie podają żadnych konkretów.

Orange jest też w tym momencie jedynym polskim operatorem, który oferuje wsparcie eSIM w nowych iPhone’ach – XS, XS Max i XR.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: