Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży 32-calowego iMaca z ekranem Mini LED. Być może również własny monitor z takim samym ekranem

Tomek Czech   9 kwietnia 2019

Digitimes podaje dzisiaj, że w już tym roku Apple zacznie wprowadzać na rynek urządzenia z ekranami Mini LED. Pierwszym takim produktem ma być 31,6-calowy iMac, którego premiery powinniśmy się według źródeł Digitimes spodziewać już w drugim lub trzecim kwartale tego roku.

berrolia

 32-calowy iMac czy… monitor od Apple?

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że Apple planuje stworzenie własnego monitora 6K o rozdzielczości właśnie 31,6 cali. Twierdził tak między innymi analityk Ming-Chi Kuo.

Ale dzisiaj Digitimes wyraźnie, kilkukrotnie pisze o iMacu. Co ciekawe, powołuje się na informacje uzyskane od… Ming-Chi Kuo.

Czy zatem mamy się spodziewać zarówno 32-calowego monitora, jak i 32-calowego iMaca?

Mini LED

W porównaniu do standardowego podświetlania LED, Mini LED zapewnia m.in. wsparcie dla jeszcze szerokiej gamy kolorów, wyższy kontrast i większy zakres dynamiczny.

Wiemy też, że Apple od dawna pracuje nad zastosowaniem w swoich urządzeniach ekranów wykonanych w jeszcze bardziej zaawansowanej technologii – Micro LED.

Ekrany Micro LED są nawet 30 razy jaśniejsze od wyświetlaczy OLED, są też od nich cieńsze, lżejsze i bardziej energooszczędne. Pozwalają na wyświetlenie szerszej gamy kolorów i uzyskanie większych rozdzielczości.

Mini LED – nie tylko monitor i iMac

Według Ming-Chi Kuo, Apple przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży kolejnych urządzeń z ekranami Mini LED: nowego iPada z wyświetlaczem 10-12 cali (czwarty kwartał 2019 r. lub pierwszy kwartał 2020 r.) oraz MacBooka Pro z ekranem 15-17 cali (pierwsza połowa 2021 r.).

Wcześniej Kuo podawał, że jeszcze w tym roku Apple zaprezentuje nowego MacBooka Pro z ekranem 16” lub 16,5”.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: