Raport: iPhone 11 z jeszcze mocniejszym procesorem A13 w całkowicie nowej technologii

Tomek Czech   15 kwietnia 2019

Commercial Times pisze dzisiaj, że TSMC wyprodukuje procesory do tegorocznych iPhone’ów stosując nową technologię EUV. Będą to dalej chipy 7nm, ale mają być jeszcze bardziej wydajne.

berrolia

Apple A13 w technologii EUV

Technologia EUV (Extreme Ultraviolet lithography) pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne wykonanie procesora, a jednocześnie na jeszcze większą miniaturyzację. Dzięki temu chipy mają być bardziej wydajne i bardziej energooszczędne.

Procesory A12 Bionic, zastosowane w obecnych flagowcach, TSMC stworzyło w procesie nazywanym przez firmę „N7+”. Chipy do tegorocznych iPhone’ów mają być wykonane w jego ulepszonej wersji – „N7 Pro”.

Commercial Time podaje, że pierwszym procesorem wyprodukowanym przy użyciu technologii EUV będzie Kirin 985, stosowany w telefonach Huawei.

Kilka dni temu firma TSMC poinformowała, że udało jej się opracować proces produkcji, który pozwoli na wytwarzanie procesorów w technologii 5 nanometrów. iPhone’ów z takim chipem możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

Natomiast premiera tegorocznych iPhone’ów z procesorem A13 (Bionic?) spodziewana jest we wrześniu.

Black Friday: Netatmo z HomeKit taniej o 25%

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: