Nowe iPhone’y (2019) z lepszymi antenami – raport

Tomek Czech   6 maja 2019

Analityk Ming-Chi Kuo podaje w swoim najnowszym raporcie, że tegoroczne iPhone’y będą wyposażone w nowe anteny oparte o technologię MPI (modified-PI), a nie jak w przypadku obecnych modeli wykonane z polimerów ciekłokrystalicznych (LCP).

berrolia

iPhone 2019 – nowe anteny

Jedną z podstawowych zalet nowych anten ma być lepsza transmisja fal o wysokiej częstotliwości, co przełoży się na bardziej precyzyjne ustalanie lokalizacji i lepszą nawigację wewnątrz budynków.

Co prawda koszt pozyskania przez Apple nowych anten może być według Kuo o 10-20% większy niż obecnie w przypadaku anten LCP, ale raczej nie powinniśmy się spodziewać, że z tego powodu wzrośnie cena iPhone’a.

Ming-Chi Kuo twierdzi też, że w przyszłym roku Apple powróci do anten LCP, bo to one są najbardziej odpowiednie dla urządzeń wspierających technologię 5G. Tym samym analityk potwierdza doniesienia, że iPhone 5G pojawi się na rynku dopiero w 2020 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: