Nowy MacBook Pro z 8-rdzeniowym procesorem i9 jest piekielnie szybki – duży wzrost wydajności w porównaniu z poprzednim modelem

Łukasz Bernaczyk   24 maja 2019

Zaledwie trzy dni temu, bez żadnych hucznych konferencji Apple wprowadziło do sprzedaży nowego MacBooka z serii Pro. Laptop został wyposażony w potężny, 8-rdzeniowy procesor Intel i9, który w połączeniu z pozostałymi podzespołami nowego laptopa sprawił, że mamy do czynienia z prawdziwym potworem.

MacBook Pro (2019) – test Geekbench 4

W sieci szybko pojawiły się pierwsze testy wydajnościowe nowego, topowego laptopa od Apple. Okazuje się, że solidnie przyspieszył w porównaniu do poprzedniego modelu.

Wyniki nowego MacBooka Pro z 8-rdzeniowym procesorem i9 2,4 Ghz (5,0 GHz w Turbo Boost) w teście Geekbench 4 to odpowiednio 29 184 pkt. dla testu multi-core oraz 5879 pkt. w teście single-core.

Dla przypomnienia podam, że poprzedni model Pro z procesorem 6-rdzeniowym uzyskał 5348 pkt w single-core i 22 620 pkt. w teście mullti-core.

O ile można było się spodziewać, że w teście pojedynczego rdzenia różnica nie będzie aż tak wielka (+ 10% na korzyść nowszego modelu), to mało kto zakładał chyba, że w głównym teście multi-core nowy MacBook Pro będzie aż o 29% szybszy od poprzednika, który, umówmy się, z 6-rdzeniowym procesorem i9 8. generacji i tak był potwornie szybki.

Poczekajmy jeszcze na pierwsze opinie użytkowników. Aczkolwiek te wyniki wskazują, że mamy do czynienia z naprawdę dużym skokiem wydajności i bardzo mocną maszyną od Apple.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: