Kiedy będzie dostępny iOS 13?

Tomek Czech   5 czerwca 2019

Wiele osób niecierpliwie pyta nas, kiedy będzie dostępny iOS 13? Kiedy w końcu będą mogli cieszyć się trybem ciemnym na swoim iPhonie i innymi funkcjami, które przynosi nowy system operacyjny z Cupertino?

Co zatem wiemy o dacie premiery iOS 13?

berrolia

iOS 13 – kiedy premiera finalnej wersji?

Apple oficjalnie zapowiedziało, że finalna, dostępna dla wszystkich wersja iOS 13 pojawi się „jesienią”.

Tak jest każdego roku od wielu lat. Apple udostępnia finalną wersję najnowszego systemu mniej więcej w połowie września, po prezentacji nowych iPhone’ów, ale jeszcze przed pojawieniem się ich w sprzedaży.

W ostatnich sześciu latach premiera nowych iOSów miała miejsce pomiędzy 13 a 19 września i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie w tym roku.

iOS 13 – kiedy będzie dostępna publiczna beta?

Na iOS 13 na szczęście nie trzeba czekać aż do września. Od kilku lat Apple udostępnia publiczne wersje beta, które może zainstalować każdy użytkownik iPhone’a po przystąpieniu do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Podczas WWDC 2019 Apple zapowiedziało, że udostępni pierwszą publiczną betę iOS 13 w lipcu. Nie podało dokładnej daty, ale w dwóch ostatnich latach udostępniało pierwszą publiczną betę nowego iOS już pod koniec czerwca, więc należy się spodziewać, że w tym roku będzie to raczej początek lipca, niż jego końcówka.

Publiczna beta to oczywiście wersja testowa, więc na pewno będzie zawierała jeszcze sporo błędów, ale pierwsza deweloperska beta iOS 13 (która jest dostępna od poniedziałku) jest bardzo stabilna i działa na niej zdecydowana większość aplikacji, dlatego Ci, którym bardzo zależy na przyjrzeniu się nowościom iOS, nie powinni mieć dużych oporów przed instalacją nawet pierwszej publicznej bety (zawsze można wrócić do iOS 12, jeśli tylko pamiętało się o zrobieniu kopii zapasowej).

Sprawdź wszystkie nowości w iOS 13

Więcej o iOS 13:

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: