tvOS 13 beta 2 niespodziewanie wnosi przydatną nowość – funkcję „obraz w obrazie” (PiP)

Łukasz Bernaczyk   18 czerwca 2019

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugie deweloperskie wersje beta swoich najnowszych systemów operacyjnych. Wśród nich znalazł się również tvOS 13 beta 2, który nieoczekiwanie wnosi znaną z pozostałych systemów Apple możliwość odtwarzania wideo w małym oknie i jednoczesne korzystanie z innych aplikacji.

berrolia

Picture-in-Picture i wielozadaniowość w tvOS 13

Wspomniane funkcje w najnowszej developer beta 2 systemu tvOS 13 pojawiły się bardzo niespodziewanie. Apple nie wspomniało o tych nowościach nawet podczas prezentacji tvOS 13 na konferencji WWDC 2019.

Podobnie jak w systemach iOS (w wybranych aplikacjach), iPadOS czy macOS, także na Apple TV możemy teraz odtwarzane wideo zminimalizować do niewielkiego okna. Pozwala to na jednoczesne oglądania serialu lub filmu oraz używanie w tym samym czasie innych aplikacji.

Oczywiście w dowolnym momencie możemy przywrócić odtwarzany film do wielkości pełnoekranowej za pomocą kontrolek pojawiających się w okienku z filmem.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: