Nowości w iPadOS: Tryb ciemny

Łukasz Bernaczyk   18 czerwca 2019

Zapraszam do kolejnego odcinka przeglądu nowości w iPadOS. Tym razem przyjrzymy się jednej z chyba najbardziej wyczekiwanych nowinek – dark mode, czyli ciemnemu motywowi systemu.

berrolia

iPadOS – Tryb ciemny

Długo wyczekiwany tryb ciemny to tegoroczna nowość zarówno w iPadOS, jak i w iOS 13. Trzeba przyznać, że połączenie odcieni czerni z „neonowymi”, jaskrawymi kolorami akcentującymi wyszło Apple świetnie.

Tryb ciemny – aplikacja Ustawienia

W iPadOS wszystkie aplikacje systemowe zostały w pełni dostosowane do dark mode, co oprócz genialnego wyglądu systemu mniej męczy wzrok, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach.

Tryb ciemny – aplikacja Pliki

Ciemny wygląd – jak włączyć?

Możliwość włączenia ciemnego motywu w iPadOS mamy już podczas konfiguracji początkowej konfiguracji systemu, wykonywanej zaraz po aktualizacji oprogramowania tabletu do iPadOS.

Jeżeli nie zdecydujemy się na włączenie ciemnego wyglądu na tym etapie, możemy to zrobić w dowolnym momencie w Ustawieniach (Ustawienia -> Ekran i jasność) lub w Centrum sterowania.

Tryb ciemny – konfiguracja

Dodatkowe opcje ustawień Trybu ciemnego

Oprócz ręcznego wyboru trybu ciemnego, możemy również wybrać tryb automatyczny, w którym tryb ciemny i jasny jest przełączany z automatu.

Tu mamy dwie opcje ustawień. Tryby ciemny i jasny mogą być przełączane automatyczne według:

  • wschodu i zachodu słońca. Dane na temat godziny wschodu i zachodu pobierane są w oparciu o nasze aktualne położenie. W tej opcji tryb ciemny jest ustawiony oczywiście od zachodu do wschodu, natomiast tryb jasny od wschodu do zachodu słońca;
  • według harmonogramu. W tym wypadku sami określamy w jakich godzinach iPadOS będzie włączał tryb ciemny, a w jakich tryb jasny systemu.

Poniżej prezentuję kilka zrzutów ekranu systemu iPadOS z włączonym ciemnym motywem.

Tryb ciemny – aplikacja Kalendarz

 

Tryb ciemny – aplikacja Muzyka

 

Tryb ciemny – aplikacja Apple TV

 

Tryb ciemny – aplikacja Apple Store

 

Tryb ciemny – aplikacja Safari

 

Tryb ciemny – aplikacja Skróty

 

Tryb ciemny – aplikacja Podcasty

 

Tryb ciemny – aplikacja Mail

Poprzednie odcinki przeglądu nowości iPadOS:

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: