Nowa funkcja pomiaru głośności w watchOS 6 okazuje się być bardzo dokładna

Łukasz Bernaczyk   19 czerwca 2019

Wśród nowości systemu watchOS 6 znajduje się wbudowana aplikacja Noise. Pozwala ona na pomiar poziomu natężenia dźwięków w naszym otoczeniu i ostrzega, gdy zbyt duży hałas może być zagrożeniem dla naszego słuchu. Jeden z beta testerów watchOS 6 postanowił sprawdzić kluczową kwestię dla poprawnego działania tej aplikacji, czyli dokładność pomiaru hałasu przez Apple Watcha.

berrolia

Apple Watch – czy pomiar hałasu jest dokładny?

Deweloper Blake Helms położył obok siebie Apple WatchA 4 serii oraz profesjonalny miernik poziomu dźwięku, a następnie porównywał wyniki uzyskiwane na obu urządzeniach przy różnym natężeniu hałasu.

Jak się okazało, Apple Watch okazał się bardzo precyzyjny w pomiarze głośności. Na krótkim filmiku udostępnionym na Twitterze widać wyraźnie, że wyniki zegarka Apple oraz profesjonalnego miernika zgadzają się praktycznie co do 1 decybela.

Przy większej ilości pomiarów, różnych miejscach oraz przy różnym natężeniu dźwięku, użytkownik oszacował dokładność pomiarów z Apple Watcha na poziomie +- 3 do 5 decybeli w stosunku do urządzenia referencyjnego.

Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar mikrofonu w Apple Watchu jest to wynik znacznie przekraczający oczekiwania, pozwalający na uznanie pomiarów wykonywanych na zegarku za wiarygodne.

Przypomnę, że mimo iż system watchOS 6 będzie dostępny na wszystkie serie zegarków Apple (poza tzw. „Series 0„), to pomiar głośności i aplikację Noise znajdziemy wyłącznie w Apple Watch Series 4.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: