MacBook z łącznością 5G dwa razy szybszą niż u konkurencji już w 2020 – raport

Tomek Czech   2 sierpnia 2019

Z wielu doniesień wynika, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek pierwszego iPhone’a ze wsparciem 5G. Według Digitmies, mniej więcej w tym samym czasie w sprzedaży pojawi się pierwszy MacBooka z superszybkim przesyłem danych 5. generacji.

berrolia

MacBook 5G (2020)

Oczywiście do informacji o planach Apple podawanych przez Digitmes musimy podchodzić z dystansem (czasem się sprawdzają, czasem nie), ale zwraca uwagę to, że informatorzy serwisu podają kilka szczegółów na temat MacBooka 5G.

Po pierwsze, twierdzą, że Apple ma już opracowany dizajn nowego laptopa. Po drugie, według nich, antena 5G w MacBooku będzie wykonana z ceramiki, podczas gdy we wszystkich laptopach 5G konkurencji ma być tradycyjnie metalowa. Unikalny materiał ma pozwolić MacBookowi na dwa razy szybszą transmisję 5G niż w komputerach używających anten metalowych.

Co prawda ceramiczna antena ma być sześć razy droższa w produkcji niż tradycyjne anteny, ale według informatorów Digitimes, dzięki ogólnie wysokiej cenie MacBooków, to właśnie Apple może pozwolić sobie na taki krok.

W tej sytuacji nasuwa się pytanie: czy oprócz iPhone’ów i MacBooków, wsparcie dla łączności 5G otrzyma też iPad Pro?

MacBook i łączność komórkowa

Wiemy, że Apple od dawna zastanawia się nad wyposażeniem swoich laptopów w łączność komórkową. Co prawda pierwszy patent otrzymało w 2011 r., ale pierwszy prototyp takiego komputera zbudowało już w 2007 r.

Steve Jobs mówił wtedy, że ostatecznie nie zdecydowali się na wprowadzenie takiego komputera na rynek, bo moduł łącznosci bezprzewodowej oraz anteny zabierały zbyt dużo miejsca, i takie rozwiązanie mocniej związywałony użytkowników z konkretnym operatorem.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: