Inteligentne rolety zgodne z HomeKit już w ofercie IKEA

Tomek Czech   2 sierpnia 2019

Ikea sukcesywnie rozszerza swoją ofertę urządzeń inteligentnego domu wspierających HomeKit. Po gniazdkach elektrycznych i oświetleniu przyszła pora na rolety.

berrolia

Rolety IKEA z HomeKit

W internetowym sklepie IKEA pojawiły się właśnie bezprzewodowe rolety z serii FYRTUR i KADRILJ. Możemy nimi sterować za pomocą dołączonego pilota, a po połączeniu z bramką TRÅDFRI również za pomocą aplikacji IKEA Home smart, aplikacji Dom lub głosowo za pomocą Siri.

Oczywiście możemy też łączyć je w grupy (z jednym pilotem mogą być połączone maksymalnie 4 rolety) i tworzyć automatyzacje.

Żeby obsługiwać je bezprzewodowo musimy podłączyć repeater sygnału (wchodzi w skład zestawu) do gniazdka elektrycznego w odległości do 10 metrów od rolety. Roleta jest wstepnie sparowana z pilotem zdalnego sterowania i repeaterem ZigBee.

Rolety z serii KADRILJ przepuszczają światło, natomiast FYRTUR to seria rolet zaciemniających.

Dostępne są wersje o szerokości od 60 do 140 cm. Długość każdego modelu to 195 cm.

Ceny są bardzo atrakcyjne jak na ten typ produktu: od 399 do 699 zł, w zależności od szerokości i tego, czy przepuszczają światło.

Rolety są bezprzewodowe – nie musimy podłączać ich do zasilania. Posiadają wbudowany akumulator, a do zestawu dołączana jest ładowarka. IKEA nie podaje, jak długo rolety mogą pracować na jednym ładowaniu.

Obydwie serie rolet pojawiły się już w sklepie internetowym IKEA, ale są jeszcze oznaczone jako „produkt niedostępny”. Nie można ich też jeszcze kupić w sklepach stacjonarnych. Być może zmieni się to już niedługo (IKEA zapowiadała, że rolety trafią do sprzedaży w sierpniu). Będziemy trzymać rękę na pulsie.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: