iPhone 11 może obsługiwać Apple Pencil – raport

Łukasz Bernaczyk   1 sierpnia 2019

Według najnowszego raportu analityków Citi Research, tegoroczna linia iPhone’ów, których premiera spodziewana jest we wrześniu, może otrzymać wsparcie dla Apple Pencil. Pytanie tylko: czy jest nam to potrzebne?

berrolia

iPhone 11 + Apple Pencil

Jeżeli wierzyć analitykom z Citi Research, to jedną z nowości w iPhone’ach 2019 będzie obsługa Apple Pencil. Podobne informacje podaje koreański The Investor.

O wsparciu Apple Pencil przez iPhone wspominał już w 2018 r. Ming-Chi Kuo, czyli dość poważne i wiarygodne źródło. Kuo nie określił wówczas, kiedy funkcjonalność miałaby trafić do iPhone’ów.

Moim zdaniem nie stanie się to w tym roku.

Po pierwsze, ze względu na brak jakichkolwiek wiarygodnych przecieków z łańcucha dostaw Apple (zwykle przy większych nowościach wycieki informacji pojawiają się przynajmniej kilkukrotnie w ciągu roku).

Po drugie i chyba ważniejsze, obsługa Apple Pencil przez iPhone’y nie stanie się super funkcjonalnością, która radykalnie zwiększyłaby sprzedaż smartfonów Apple. Jednocześnie mogłoby to zwiększyć jego cenę, a grono osób, które na co dzień używałyby Apple Pencil z iPhonem jest małe.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: