Data premiery iPhone’a 11 ukryta w najnowszej becie iOS 13

Łukasz Bernaczyk   16 sierpnia 2019

Które przecieki na temat nowych iPhone’ów są lepsze niż te pochodzące bezpośrednio od Apple? Wygląda na to, że publikując siódmą betę iOS 13 firma z Cupertino przypadkowo zdradziła datę premiery nowych iPhone’ów.

berrolia

iPhone 11 (2019) – data premiery

Wielokrotnie wspominaliśmy, że najbardziej prawdopodobną datą prezentacji nowych iPhone’ów jest 10 września. Do tej pory nie mieliśmy jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia.

„Nie publikować przed premierą”

Sytuację tą zmieniła jednak wspomniana siódma beta iOS13. W jej plikach źródłowych serwis iHelp BR znalazł zrzuty ekranu początkowego iPhone’a z systemem iOS 13 oraz iPada z iPadOS 13.

Na screenach widać, że na ikonie aplikacji Kalendarz widnieje data 10 września. Żeby dodać smaczku, pliki z omawianymi zrzutami ekranu mają w nazwie dopisek “HoldForRelease”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „nie publikować przed premierą”.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia rok temu. Wtedy na zrzutach ekranu widniała data 12 września i właśnie w ten dzień odbyła się premiera iPhone’ów XR, XS i XS Max.

iPhone 11 (2019) – kiedy w sprzedaży?

Sprzedaż nowych iPhone’ów w ostatnich latach zawsze zaczynała się w piątek, w następnym tygodniu po prezentacji, więc możemy się spodziewać, że tegoroczne modele będą dostępne od 20 września.

Przedsprzedaż powinna ruszyć w piątek, 13 września.

iPhone 11 (2019) – kiedy premiera w Polsce?

W ostatnich latach nowe iPhone’ trafiają do sprzedaży w naszym kraju tydzień po premierze światowej, więc należy się spodziewać, że rynkowa premiera iPhone’a 11 w Polsce odbędzie się 27 września.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: