Samsung Galaxy Note 10+ przegrywa w testach wydajnościowych z zeszłorocznym iPhonem XS Max

Łukasz Bernaczyk   19 sierpnia 2019

Do sieci trafiły pierwsze testy wydajnościowe Samsunga Galaxy Note 10+. Napędzany nowym procesorem Exynos 9825 koreański smartfon wypada w testach bardzo solidnie, choć wyraźnie przegrywa z zeszłorocznym iPhonem XS Max.

berrolia

Procesor Samsunga Galaxy Note 10+

Galaxy Note 10+, najnowszy flagowiec Samsunga, jest wyposażony w procesor Exynos 9825. Jest to pierwszy tego typu układ wykonany w technologii 7nm Extreme UltraViolet (EUV).  Samsung chwalił się, że zegary nowych procków będą znacznie szybsze od poprzedniej generacji, choć poniższe porównanie tego nie potwierdza.

Galaxy Note 10+ w benchmarkach

Testy wydajnościowe najnowszej wersji Note 10+ dały dość solidne wyniki, choć jak na smartfon, który dopiero co miał swoją premierę i został wyposażony w najnowszy procesor, wyniki mogły być lepsze.

W każdym z przeprowadzonych benchmarków nowy smartfon Samsunga wyraźnie przegrywał z iPhone’em XS Max, który, jak wiadomo, swoją premierę miał prawie rok temu.

W teście single-core (pojedynczego rdzenia) Galaxy Note 10+ uzyskał 4466 punktów, podczas gdy iPhone XS Max odnotował wynik 4777 pkt.

Jeszcze większa różnica punkowa jest widoczna w testach multi-core (wielu rdzeni). Note 10+ zakończył benchmark z 9751 punktami, podczas gdy iPhone XS Max zaliczył 11432 pkt.

Wyraźne różnice na korzyść iPhone’a widać również we wszystkich pozostałych benchmarkach.

Galaxy Note 10+ dość dobrze poradził sobie w teście 3DMark SSE, w którym jednak iPhone XS Max nie został uwzględniony.

Wnioski

Wygrana iPhone’a w testach wydajnościowych nie jest niczym nowym, czy też bardzo zaskakującym. Samsung Galaxy Note 10+ nie jest też telefonem wolnym, jego wyniki są naprawdę dobre.

Różnicę robią świetne procesory z serii A opracowywane przez Apple oraz niezwykła integracja sprzęt z oprogramowaniem, która od zawsze cechuje produkty z Cupertino i pozwala w pełni wykorzystać możliwości podzespołów iPhone’a.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: