Polacy chcą żyć w inteligentnych domach – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fibaro [INFOGRAFIKA]

Tomek Czech   28 sierpnia 2019

Według badania przeprowadzonego przez agencję Pollster na zlecenie Fibaro, 93% respondentów twierdzi, że zna rozwiązania dla inteligentnego domu. Niemal 60% tych, którzy jeszcze ich nie mają, jest zainteresowanych ich instalacją.

berrolia

Inteligentny dom w Polsce

Badanie przeprowadzono wśród 1000 Polaków w wieku 25-55 lat o przychodach na gospodarstwo domowe powyżej 3000 zł brutto. Wynika z niego, że 20% badanych ma już rozwiązania smart home w swoich domach i mieszkaniach, a 58% pozostałych jest zainteresowane instalacją tego typu systemu.

Według badania, najważniejszą funkcją inteligentnego domu jest sterowanie ogrzewaniem – twierdzi tak 55% respondentów.

Najważniejszymi motywami zakupu instalacji inteligentnego domu wśród tych, którzy już taką instalację posiadają, były wygoda (92%), podniesienie jakości życia (88%) oraz poczucie bezpieczeństwa (83%).

Natomiast ci, którzy nie posiadają rozwiązań smart home, ale chcieliby je mieć, jako motywację wskazali wygodę (94%), oszczędność (92%) oraz poczucie bezpieczeństwa (92%). Z kolei najważniejszymi funkcjami inteligentnego domu są według nich: ochrona przeciwwłamaniowa (63%) i sterowanie ogrzewaniem (60%).

(kliknij, żeby powiększyć)

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: