Wygraj iPhone’a XS lub Apple Watcha Series 4 oraz Teslę 3 na trzy miesiące! Rusza Twisto Free

Tomek Czech   4 września 2019

Rok temu ruszyło Twisto – sposób na odroczoną zapłatę za produkty kupowane w sklepach online (“Kup teraz, zapłać później”). Teraz jeden z najszybciej rosnących fintechów w Europie odpala nową usługę – Twisto Free, która pozwoli nam na zapłacenie za zakupy nawet dopiero po 45 dniach i oferuje szereg innych korzyści. A na jesień zapowiada prawdziwy hit –  aplikację mobilną z wielowalutową kartą kredytowo-debetową z Apple Pay.

Razem z Twisto Free startuje wielki konkurs, w którym można wygrać jeden z czterech iPhone’ów XS lub jeden z ośmiu Apple Watchy Series 4 oraz Teslę 3 na trzy miesiące.

berrolia

Twisto Free

Już od roku działa usługa Twisto, pozwalające robić zakupy online bez natychmiastowego płacenia za nie – możemy wypróbować daną rzecz w domu nawet przez 21 dni i zapłacić dopiero po trzech tygodniach. Przydatne, kiedy nie jesteśmy pewni co do produktu i chcemy go najpierw zobaczyć na żywo czy przetestować, albo kiedy akurat nie mamy gotówki, by zapłacić za nieprzewidziane, ale niezbędne zakupy.

Zakupy z odroczoną płatnością dzięki Twisto można było i dalej można robić bez zakładania konta i wypełniania jakichkolwiek dokumentów. Ale założenie uruchomionego właśnie konta z bezpłatnym kredytem odnawialnym Twisto Free daje nam wiele dodatkowych korzyści.

Po pierwsze, jeśli posiadamy konto, możemy zapłacić za zakupy nawet po 45 dniach. Zestawienie wszystkich transakcji jest generowane pierwszego dnia następnego miesiąca i na spłatę mamy wtedy 14 dni. Więc jeśli zakupy zrobimy przykładowo 1 września, będziemy musieli zapłacić za nie dopiero 15 października.

A nawet jeszcze później – możemy wystąpić o przyznanie dodatkowego miesiąca na spłatę. Kredyty na ten dodatkowy miesiąc nie jest już darmowy – oprocentowanie wynosi 4,5% (4,50 zł za każde przełożone o miesiąc 100 zł).

Po otrzymaniu zestawienia miesięcznego możemy zapłacić całą kwotę jednym kliknięciem. Możemy też zapłacić za wybrane transakcje, a resztę odłożyć właśnie o jeden miesiąc.

Po drugie, mamy teraz aplikację webową, a w niej specjalny panel z dokładnym zestawieniem wszystkich zamówień i transakcji, Twisto staje się więc dobrym sposobem na kontrolę miesięcznych wydatków.

Po trzecie, Twisto Free to bardzo proste i przejrzyste zasady spłaty – wszystkie transakcje są aktualizowane w czasie rzeczywistym, użytkownik ma dostęp do konta online (a od jesieni także w aplikacji mobilnej), a okres rozliczeniowy liczony jest od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, co ułatwia monitorowanie wydatków.

Korzystanie z konta online i kredytu odnawialnego Twisto Free jest dla użytkowników bezpłatne. Nie są naliczane żadne odsetki od kredytu ani opłaty za użytkowanie.

Założenie konta trwa kilka minut. Musimy podać kilka podstawowych informacji o nas i zweryfikować naszą tożsamość (przesyłając zdjęcie dowodu tożsamości). Na koniec weryfikujemy jeszcze nasze konto bankowe wysyłając na wskazany rachunek przelew w wysokości 1 zł. Po rejestracji zostanie oceniona nasza wiarygodność finansowa i otrzymamy indywidualny kredyt.

Obecnie z Twisto Free można korzystać robiąc zakupy w ponad 200 sklepach internetowych, które wdrożyły płatności Twisto „Kup teraz, zapłać później”. Dla osób, które założą konto Twisto, czas na zapłatę za zakupy online bez żadnych kosztów wydłuża się z 21 do nawet 45 dni. To najdłuższy okres bezpłatnego finansowania oferowany w polskich e-sklepach.

Karta i aplikacja mobilna Twisto

Twisto zapowiada, że prawdziwy hit dopiero przed nami. Jesienią fintech planuje wprowadzenie karty Twisto z aplikacją mobilną, czyli coś na kształt Revoluta. Ale jeszcze od niego lepsze.

Twisto będzie to karta debetowa i kredytowa jednocześnie – będziemy mogli zdecydować, jak płacimy za zakupy – własnymi pieniędzmi (zasilamy aplikację środkami z naszego konta bankowego) czy z dostępnego limitu kredytowego przyznanego w ramach Twisto Free (jeśli mamy już konto, z kredytu będziemy mogli korzystać od razu po uruchomieniu aplikacji).

Większe wydatki możesz rozłożyć na raty jednym kliknięciem.

Kartą Twisto będziemy też mogli płacić za granicą z zagwarantowanym najlepszym międzybankowym kursem wymiany walut. Bez żadnych opłat i prowizji, które naliczają banki.

Z kolei funkcja Twisto Split pozwoli  błyskawicznie podzielić rachunek (np. w restauracji) na kilka osób, które będą mogły rozliczyć się potem między sobą jednym kliknięciem.

Będzie też funkcja opłacenia faktury lub rachunku zdjęciem z telefonu – wystarczy, że sfotografujesz rachunek lub fakturę albo prześlesz je Twisto mailem. Rozliczeniami zajmie się Twisto.

Do końca 2019 r. będzie też Apple Pay (a później Google Pay).

Twisto – konkurs

Wisienką na torcie jest konkurs, w którym można wygrać iPhone’y XS, Apple Watche Series 4 oraz darmowe wypożyczenie Tesli 3 na kwartał lub miesiąc.

Nagrody są bardzo cenne, więc o ich zdobycie trzeba się nieco postarać.

Po pierwsze, musimy być zarejestrowani w Twisto.

Po drugie, musimy powalczyć o nie przez jakiś czas – nagrody będą przyznawane co kilka/kilkanaście dni (dokładne daty sprawdzisz tutaj) osobie, która będzie posiadała najwięcej punktów. A punkty zdobywa się przede wszystkim za polecania Twisto innym osobom.

Na koniec każdego okresu wskazanego przez organizatora, osoba, która zebrała najwięcej punktów wygrywa nagrodę przeznaczoną na ten okres (iPhone’a lub Apple Watcha). Osoba ta będzie mogła dalej brać udział w konkursie, walczyć o nagrodę główną (Tesla 3 na kwartał), ale nie będzie mogła już wygrać kolejnego smartfona czy smartwatcha.

A zatem, jeśli będziemy aktywnie polecać Twisto, mamy szansę na zgarniecie iPhone’a lub Apple Watch i darmowego wynajmu Tesli!

Konkurs potrwa do 19 grudnia, ale warto się zarejestrować szybko, bo pierwszy Apple Watch Series 4 do wygrania już 5 września, a pierwszy iPhone XS powędruje do zwycięzcy już 23 września. No i im szybciej zaczniemy gromadzić punkty za polecenia, tym lepiej. Poza tym, dla pierwszych 3 tys. osób, które założą konto, oprócz dodatkowych 50 punktów, przewidziane są dodatkowe nagrody: karty z indywidualnym numerem odpowiadającym numerowi zajętego miejsca i rachunki płatniczych „Pakiet Plus”.

Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.

A tutaj możecie się zarejestrować w Twisto Free, żeby rozpocząć korzystanie z usługi i gromadzenie punktów w konkursie.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: