Wycieka dokument z nazwami wszystkich nowych iPhone’ów i datami premiery wszystkich nowych systemów operacyjnych. Ale czy jest prawdziwy?

Tomek Czech   4 września 2019

Na twitterowym koncie @AppleBeta2019 pojawiły się informacje, które rzekomo pochodzą z oficjalnego, wewnętrznego dokumentu Apple zatytułowanego “Apple Software Development Resource”. Wymienione są w nim nazwy wszystkich tegorocznych iPhone’ów oraz daty premiery iOS 13, iPadOS, watchOS 6, tvOS 13 i macOS Catalina. Pojawiają się również informacje o nowych modelach Apple Watcha i iPadów. Dokument jest jednak najprawdopodobniej fałszywy.

berrolia

Nazwy nowych iPhone’ów to według dokumentu:

  • iPhone 11 (następca iPhone’a XR)
  • iPhone 11 Pro (następca iPhone’a XS)
  • iPhone 11 Pro Max (następca iPhone’a XS Max)

Spekulacje, że tak będą się nazywać tegoroczne modele, pojawiały się już wcześniej.

Dokument wspomina też o:

  • datach premiery nowych systemów operacyjnych: iOS 13, iPadOS, watchOS 6, tvOS 13 i macOS 10.15 Catalina miałyby zostać udostępnione 23 września;
  • czterech nowych modelach Apple Watcha, które mają być zaprezentowane 10 września razem z nowymi iPhone’ami;
  • dwóch nowych modelach iPada, które miałby trafić do sprzedaży w październiku.

Wydaje się jednak, że dokument to po prostu fake. Pojawia się w nim wiele nieścisłości i niekonsekwencji, użyte są inne sformułowania, niż zazwyczaj stosuje Apple, brakuje znaków wodnych i innych zabezpieczeń, stosowanych przez firmę z Cupertino w celach ochrony przed przeciekami. Wątpliwe jest też w ogóle to, że Apple tworzyłoby taki dokument, zawierający tak dużo informacji o nowych produktach, łącznie z ich marketingowymi nazwami i datami premiery.

Wszystko wyjaśni się już w najbliższy wtorek, 10 września – konferencja Apple startuje o 19:00 czasu polskiego. Na ThinkApple będziemy oczywiście relacjonować to wydarzenie na bieżąco.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: