Raport: Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE 2

Tomek Czech   4 września 2019

Nikkei donosi dzisiaj, że Apple wprowadzi na rynek nowy model budżetowego iPhone’a, czyli następcę iPhone’a SE. Rozmiar telefonu ma być zbliżony do 4,7-calowych iPhone’ów 6/6s/7/8, a jego premiera zaplanowana jest na “wiosnę 2020 r.”.

berrolia

iPhone SE 2 (2020)

Informacja o rozmiarze zbliżonym do rozmiarów modeli 4,7-calowych nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie o wielkość ekranu iPhone’a SE 2. Jeśli będzie to konstrukcja bezramkowa, telefon mógłby być rozmiarów iPhone’a SE pierwszej generacji, tylko z większym ekranem edge-to-edge.

Ważną informacją podawaną przez Nikkei jest to, że nowy model ma zostać wyposażony w większość komponentów z najnowszych iPhone’ów, które zostaną zaprezentowane już 10 września. Oczywiście SE 2 nie może otrzymać wszystkich najnowszych komponentów, bo nie pomieści ich mniejsza konstrukcja, no i z założenia ma to być model znacznie tańszy od flagowców. Oszczędności na pewno zostaną poczynione w przypadku ekranu, który według informatorów będzie ekranem LCD.

Cena iPhone’a SE 2 nie jest jeszcze znana. Model pierwszej generacji kosztował w dniu premiery 399 dol. (2149 zł), później jego cena została obniżona do 349 dol. (w Polsce – do 1729 zł).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: