Samsung w tajemnicy pracuje nad swoim drugim, tym razem kwadratowym telefonem z elastycznym ekranem

Łukasz Bernaczyk   4 września 2019

Jak podaje Bloomberg, Samsung potajemnie pracuje nad drugim po Galaxy Fold smartfonie z rozkładanym ekranem. Koreańczycy nie zrażają się falstartem Galaxy Folda i przygotowują drugi smartfon, który ma być bardziej kompaktowy, a swoim wyglądem przypominać popularne w przeszłości telefony z klapką.

berrolia

Kwadratowy telefon Samsunga

Opracowywany potajemnie smartfon Samsunga ma posiadać wewnętrzny ekran, który po rozłożeniu będzie miał przekątną 6,7 cala. Złożony ma z kolei przybierać kształt kwadratu i z wyglądu i sposobu rozkładania przypominać popularne kiedyś telefony z klapką.

Przy projektowaniu drugiego telefonu z elastycznym ekranem Samsung współpracuje ponoć z projektantem Thomem Brownem.

Owocem tej współpracy ma być smartfon skierowany do szerszej grupy odbiorców (niż kosztujący prawie 2000 dol. Fold), w tym takich, którzy bardziej cenią modny wygląd i luksus, niż specyfikacje techniczne.

Bloomberg zapewnia również, że nowy “składak” Samsunga ma być cieńszy i tańszy od Galaxy Folda, a jego premiera przewidziana jest na przyszły rok.

Mimo totalnej klapy, jaką zaliczył na razie Galaxy Fold, koreański koncern planuje już premierę drugiego smartfona z elastycznym ekranem.

Inżynierowie Samsunga twierdzą, że zmodyfikowali budowę ekranu w Foldzie i tym samym usunęli wszystkie usterki, a przeprojektowany wyświetlacz zamierzają umieścić w swoim nowym składaku.

Oby nie skończyło się to podobnie jak w Galaxy Fold, który po przesunięciu premiery nadal nie trafił na rynek.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: