Pierwsze recenzje iPhone’a 11 Pro – niesamowity Night Mode, rewelacyjna kamera, znacznie dłuższy czas pracy na baterii

Łukasz Bernaczyk   17 września 2019

Wprawdzie iPhone’y 11 Pro i 11 Pro Max nie miały jeszcze oficjalnej premiery, ale niektórzy dziennikarze technologiczni mieli już możliwość przetestowania nowych smartfonów Apple z linii Pro. Zobaczmy, jakie są ich pierwsze odczucia i opinie.

berrolia

Wśród portali, które opublikowały już swoje recenzje iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max znalazły się m.in The Verge, Wired, iMore, TechCrunch oraz Engadget.

Pierwsze recenzje iPhone’a 11 Pro

Zalety

Zacznijmy więc może od pozytywnych aspektów wymienianych przez recenzentów.

Duży skok jakości wykonywanych zdjęć – wielu recenzentów zwróciło uwagę na fakt, że Apple wykonało „skok milowy” jeżeli chodzi o jakość wykonywanych fotek. W recenzjach zwracano przede wszystkim uwagę, że nie jest to tylko i wyłącznie zasługa trzeciej kamery (choć i ta ma znaczenie), ale przede wszystkim mistrzowsko skonfigurowana współpraca między procesorem A13 Bionic z uczeniem maszynowy oraz fizycznymi kamerami iPhone’a.

Często wspominana jest też przednia kamera aparatu, która teraz potrafi robić znacznie lepsze zdjęcia, w tym portretowe.

Ogromnym uznaniem cieszy się automatyczny Tryb Nocny, dzięki któremu zdjęcia wykonywane w słabym oświetleniu są znacznie lepszej jakości. Według recenzentów przewyższa on tryb nocny w Pixel 3, który do niedawna uchodził za wzór jeśli chodzi o fotografie „low light”.

Znacznie wytrzymalsza bateria – to drugi z najczęściej podkreślanych plusów nowych iPhone’ów z linii Pro. Szczególnie jeżeli chodzi o większego z braci – iPhone’a 11 Pro Max, zarówno redaktor The Verge, jak i Engadget podkreślają, że 12-14 godzin pracy na jednym ładowaniu to spory przyrost w stosunku od 8-10 godzin jakimi mógł się szczycić iPhone XS Max.

Dwie powyższe cechy (jakość zdjęć i wytrzymałość baterii) w zasadzie we wszystkich recenzjach podawane były jako główne zalety nowych iPhone’ów Pro. Wśród pozostałych plusów wskazywano także na:

– jeszcze lepszy wyświetlacz Super Retina XDR: tu podkreślano niezwykle wysoką jasność (skokowo nawet do 1200 nitów), bardzo duży kontrast (2 000 000:1) oraz technologię XDR, czyli Extreme Dynamic Range, dzięki której wysoka rozpiętość tonalna sprawia, że filmy i zdjęcia na ekranie nowych Pro wyglądają obłędnie;

– matowa obudowa ze teksturowanej stali: redaktorzy wskazywali też, że obudowa telefonu sprawia wrażenie bardzo solidnej, a jej matowe wykończenie sprawia, że telefon nie wyślizguje się z rąk;

– lepszy dźwięk: dziennikarze zauważyli również poprawę jakości dźwięku oraz jego przestrzenność.

Wady

Brak złącza USB-C jest najczęściej wymienianą wadą iPhone’ów 11 Pro i Pro Max, które stało się standardem w urządzeniach elektronicznych (nawet nowy iPad Pro je posiada).

Oprócz tego, jako wady wymieniane są też:

– brak wyświetlacza Pro Motion z odświeżaniem 90-120 Hz;

– brak czytnika linii papilarnych ukrytego w ekranie;

– brak wsparcia dla technologii 5G. 

W mojej opinii, z tych wszystkich wskazanych wad rzeczywiście z chęcią zobaczyłbym USB-C zamiast portu Lightning, co pozwoliłoby zmniejszyć ilość przewodów, które używam. Rzeczywiście, wyświetlacz z technologią Pro Motion, a w zasadzie jego brak, był dla mnie zawodem.

Czytnik linii papilarnych nie jest mi potrzebny, bo korzystam z Face ID, natomiast technologia 5G zanim na dobre zagości w naszym kraju i pokryje swoim zasięgiem jego większość, miną przynajmniej 2-3 lata, co jest idealnym dla mnie czasem na kolejną wymianę telefonu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: