iPhone’y 11 Pro/Max ładują się bardzo szybko – zobacz porównanie czasu ładowania z innymi modelami i konkurencją

Łukasz Bernaczyk   24 września 2019

Po raz pierwszy od premiery iPhone’a w 2007 r. Apple postanowiło dołączyć do tegorocznych modeli – iPhone’ów 11 Pro i 11 Pro Max – mocniejszą, 18-watową ładowarkę USB-C PD. Zmiana wydajności ładowania jest ogromna.

Zobaczmy, ile czasu zajmie częściowe, a ile pełne ładowanie oraz porównajmy czasy ładowania nowego 11 Pro do poprzednich modeli ze starszą 5-watową ładowarką i do smartfonów konkurencji.

berrolia

iPhone 11 Pro: nowa ładowarka 18 W = znacznie krótsze czasy ładowania

W pudełku wraz z iPhone’ami 11 Pro i 11 Pro Max znajdziemy nową ładowarkę o mocy 18 W, wspierającą technologię USB-C PD (Power Delivery). Dziennikarze portalu PhoneArena zmierzyli, ile czasu zajmuje naładowanie baterii nowego smartfona Apple (5,8-calowego modelu 11 Pro) i wygląda to następująco:

  • 15 min. – naładowano 28% baterii
  • 30 min. – naładowano 55% baterii
  • 45 min. – naładowano 74% baterii
  • 60 min. – naładowano 85% baterii
  • 75 min. – naładowano 94% baterii
  • 90 min. – naładowano 98% baterii
  • 102 min. – naładowano 100% baterii

Warto zauważyć, że ostatnie 6% ładuje się bardzo długo w porównaniu z wcześniejszymi czasami.

iPhone 11 Pro v.s wcześniejsze iPhone’y vs. konkurencja

Na poniższym zestawieniu możemy zobaczyć, jak nowa ładowarka i szybkie ładowanie iPhone’a 11 Pro wygląda na tle starszych modeli smartfona z Cupertino. Dodatkowo, widzimy też porównanie do wybranych telefonów konkurencji.

W przypadku porównania do iPhone’a XS czy XR z zeszłego roku, widać wyraźnie, że nowy 11 Pro wraz z 18-watową ładowarką ładuje się do pełna znacznie szybciej. W stosunku do swojego poprzednika – iPhone’a XS, jest to dokładnie o 1 godz i 23 min szybciej.

Warto też dodać, że iPhone 11 Pro działa na jednym ładowaniu aż 4 godziny dłużej niż iPhone XS.

Jeżeli chodzi o konkurencję, wyniki iPhone’a są lepsze od smartfonów Google Pixel 3, natomiast Samsungi Galaxy Note 10 i 10+ oraz OneNote 7 Plus nadal ładują się szybciej.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: