Nowa funkcja w iPhone’ach 11/Pro pozwala nagrywać wideo bez konieczności pauzowania muzyki

Łukasz Bernaczyk   27 września 2019

W przeprojektowanej aplikacji Aparat w iPhone’ach 11, 11 Pro i 11 Pro Max została dodana nowa funkcja Quick Take, która pozwala na szybkie rozpoczęcie nagrywania wideo. Okazuje się, że przy rejestrowaniu obrazu w trybie Quick Take system nie pauzuje odtwarzanej w tym samym czasie muzyki i pozwala ją nagrać na wideo.

berrolia

Quick Take w iPhonie 11/Pro

Nowa opcja Quick Take to bardzo wygodne narzędzie, które umożliwia szybkie rozpoczęcie nagrywania filmu na tegorocznych iPhone’ach, gdy jesteśmy w trybie wykonywania zdjeć – nie trzeba wtedy zmieniać trybu na kamerę, wystarczy przytrzymać dłużej przycisk migawki.

Wideo jest rejestrowane tak długo, jak trzymamy przycisk wciśnięty. Możemy też zablokować nagrywanie przeciągając wirtualny przycisk migawki w prawo, na ikonę zablokowanej kłódki.

Rejestrowanie dźwięku

Dotychczas w momencie przełączenia aparatu w tryb kamery, odtwarzana przez iPhone’a muzyka była pauzowana i tak też zostało w nowej, przeprojektowanej aplikacji kamery w iOS 13.

Jednak jeżeli używamy trybu Quick Take, muzyka odtwarzana przez iPhone’a nie jest pauzowana, lecz leci dalej i jest rejestrowana na wideo.

Pozwala to na przykład nagrać szybkie wideo podczas imprezy, na której muzyka puszczana jest właśnie z iPhone’a. Nagranie wideo starszym iPhone’a skutkowałoby wstrzymaniem muzyki, co właściwie pozbawiałoby takie nagranie sensu.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: